مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: زبان هنر و به ویژه شعر از بهترین ابزارها برای حفظ و ترویج فرهنگ عاشورایی است.

به گزارش مرورنیوز، حجت الاسلام سید شهاب الدین حسینی ظهر دوشنبه در دیدار با شاعران آیینی آذربایجان شرقی اظهار داشت: خدمت در دستگاه منتسب به سیدالشهدا (ع) توفیقی بسیار ارزشمند است که نصیب خادمان این عرصه شده و باید شکرگزار و قدردان این توفیق بود و نهایت بهره را از ن برد.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های موجود در عرصه هنر برای تبیین و ترویج شعائر و موازین دینی و اعتقادی و جایگاه و منزلت شاعران آئینی تصریح کرد: شاعران اهل بیت (ع) در واقع رسانه هایی هستند که پیام قیام سالار شهیدان و سرور آزادگان عالم را در قالب شعر به عنوان یکی از بهترین ابزارهای حفظ و ترویج فرهنگ عاشورا منتقل می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی خاطرنشان کرد: به فرموده امام راحل (ره) ما هرچه داریم از محرم و صفر داریم و بایستی در حفظ و نشر فرهنگ عاشورا تمام توان و تلاش خود را به کار گیریم و این مهم می تواند در قالب های هنری چون شعر به بهترین شکل صورت گیرد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در بخش پایانی سخنان خود بر حمایت مجموعه تبلیغات اسلامی از فعالیت های شاعران اهل بیت (ع) تاکید کرد.  

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز