معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم نظارت مستمر بر کیفیت خدمات ارائه شده، از ستاره دار شدن موسسات گردشگری با کیفیت خبر داد.

به گزارش مرورنیوز به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، امیر حجازی دوشنبه با بیان این خبر افزود: فراهم کردن بسترهای مناسب برای ورود گردشگران در سال ۲۰۱۸ زمینه ساز تحقق میزبانی شایسته تبریز ۲۰۱۸ خواهد بود.

وی گفت: برگزاری دوره های آموزشی با هدف توانمند سازی فعالان صنعت گردشگری و استفاده از ظرفیت های موجود با ارتقا سطح کیفیت خدمات برای توسعه و گسترش صنعت گردشگری استان از مهمترین برنامه های این اداره کل در راستای آماده سازی زیر ساخت های اساسی حوزه گردشگری است.

حجازی ایجاد تاسیسات زیربنایی و فراهم کردن امکانات و تجهیزات مطلوب و مناسب برای تامین رفاه و آسایش مسافران را، لازمه اصلی جذب گردشگر و رونق صنعت گردشگری استان دانست.

وی در ادامه با اشاره به استفاده از همه ظرفیت های استان برای توسعه گردشگری بیان کرد: به منظور افزایش تعداد ظرفیت تخت های استان با همکاری شهرداری تبریز با مالکان و انبوه سازان استان رایزنی صورت گرفته تا ساختمانهای با تعداد طبقات بیش از ۵ طبقه با تغییر کاربری به هتل آپارتمان تبدیل شوند.

 معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: این اتفاق خود یک حرکت فرهنگی است و زمینه اشتغال و مشارکت بخش خصوصی در مسیر ایجاد و توسعه زیرساخت‌های لازم صنعت گردشگری فراهم آوردن بستر مناسب برای حضور گردشگر  در استان را میسر می سازد.

وی همچنین بیان کرد: ازمیان خانه های قدیمی و تاریخی ثبت شده شهر تبریز تعدادی خانه تاریخی و قدیمی شناسایی شده و برای تملک و تبدیل کاربری به هتل بوتیک به شهرداری تبریز معرفی شده است.

حجازی در خاتمه افزود: امیدوارم این اقدامات موجب شود تا در سال ۲۰۱۸، تبریز به عنوان پایتخت گردشگر ی کشورهای اسلامی شاهد حضور بی سابقه گردشگران داخلی و خارجی و کسب جایگاه ویژه در سطح ملی و بین المللی باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز