مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: انجمن های اسلامی در حقیقت حکم هادیان فرهنگی جامعه را دارند.

به گزارش مرورنیوز، حجت الاسلام سید شهاب الدین حسینی ظهر چهارشنبه در نشست با رؤسای نواحی انجمن های اسلامی آذربایجان شرقی اظهار داشت: انجمن‌های اسلامی و هیأت امنای آن باید یکدل شده و حکم انجمن اسلامی و هیأت امنا باید یکسان صادر شود و برای ارتقای دین و جایگاه آن با همراهی دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی گام بردارند.

وی در ادامه اظهار داشت: دشمنان عصر جاهلیت مدرن عرفان های کاذب و تشیع لندنی را در مقابل اسلام اصیل به وجود آورده‌اند و در تلاش هستند تا با استفاده از ابزارهایی چون فضای مجازی آثاری از دین نباشد و بر همین اساس باید با تعامل در راستای توسعه و ترویج فرهنگ دینی گام برداشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: متأسفانه حتی یک‌دهم هزینه‌هایی که برای مثال در حوزه هایی مانند ورزش صرف می‌شود، صرف دین و معنویات نمی‌شود در حالی که در حکومت اسلامی باید به این مهم توجه شود و باید با جهاد در همه عرصه‌های دینی و فعالیت‌ها ورود پیدا کنیم تا در آینده نزدیک دچار پشیمانی نشویم.

وی با بیان اینکه اگر فعال نباشیم، جوانان و نوجوانان از دستمان خواهند رفت، گفت: فعال بودن انجمن‌های اسلامی باعث آبادی مساجد می‌شود که البته آبادانی به کارهای عمران و زیبایی ظاهری مساجد نیست بلکه باید مساجد مملو از آحاد مختلف مردم باشد تا جوانان نیز حضور فعال و مستمر در خانه خدا داشته باشند.

حجت الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: کار فرهنگی در همه حوزه ها پرنفوذتر از سایر اقدامات است تا جایی که امام حسین(ع) حتی در لحظه آخر کار تربیتی انجام می‌دادند و تا آخرین لحظه عمرشان به فکر تربیت مردم بودند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه نقش تربیتی واقعه عاشورا بسیار مهم است، تاکید کرد: هدف عزاداری‌ها دین است ولی ایذا و اذیت مردم به هر شکلی حرام است و هیچگاه هدف وسیله را توجیه نمی‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز