مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی از افزایش وام ۱۵۰ میلیون ریالی بهسازی و نوسازی واحدهای روستایی به ۲۰۰ میلیون ریال خبر داد.

به گزارش مرورنیوز به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن آذربایجان شرقی، حافظ باباپور یکشنبه با اعلام این خبر گفت: وام بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی کم دوام روستایی امسال از ۱۵۰ میلیون ریال به ۱۸۰ الی ۲۰۰ میلیون ریال با سود پنج درصد افزایش یافته و با برنامه ریزهای انجام یافته مرحله اول اعطای این تسهیلات تا اواخر مهر سالجاری به متقاضیان واجدالشرایط آغاز خواهد شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این وام‌ها شامل افرادی می‌شود که برای دریافت تسهیلات مسکن پرونده تشکیل داده اما اقدامی نکرده‌اند و حداکثر در مدت دو هفته تسهیلات جدید را دریافت خواهند کرد که این اقدام برای مصون ماندن و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در روستاها در مقابل انواع بحران‌ها صورت می گیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی با بیان اینکه تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی به همه متقاضیان پرداخت می‌شود، تصریح کرد: متقاضیان و به ویژه جوانان تازه ازدواج کرده که قصد تخریب و نوسازی واحد مسکونی و یا ایجاد واحد جدید در روستای محل سکونت خود را دارند، می‌توانند از این وام استفاده کنند.

باباپور با اشاره به پیشرفت ۵۲ درصدی طرح‌های مقاوم سازی مسکن روستایی استان و برنامه ریزی برای مقاوم سازی نزدیک به ۱۲ هزار واحد مسکونی در سال جاری اظهار داشت: بهینه سازی مصرف انرژی در مسکن روستایی، ایجادمسکن مقاوم و بادوام روستایی و حفظ هویت معماری بومی مسکن روستایی از اهداف اجرای طرح‌های مقاوم سازی مسکن روستایی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز