رییس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی گفت: بیش از 750 دفتر ICT روستایی و پیشخوان دولت آماده ثبت نام رایگان خانوارهای استان در سرشماری اینترنتی هستند.

به گزارش مرور نیوز از ارومیه، ناصر حضرتی با اشاره به تمدید مرحله اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 تا 27 مهرماه اظهار داشت: براساس هماهنگی های صورت گرفته از سوی ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان با اداره کل ارتباطات و فن آوری اطلاعات استان از امروز تا 27 مهر ماه ثبت نام اینترنتی در تمام دفاتر ICT روستایی و دفاتر پیشخوان دولت به صورت رایگان انجام می شود.

وی افزود: در آذربایجان غربی 759 دفتر ICTروستایی و پیشخوان دولت فعالیت دارد که از این تعداد 550 دفتر ICT روستایی و مابقی دفاتر پیشخوان دولت است که به مدت سه روز آماده ثبت اطلاعات و آمار خانوارهای استان در سامانه سرشماری نفوس و مسکن هستند.

حضرتی با اشاره به افزایش استقبال مردم استان برای ثبت نام اینترنتی در سرشماری ابراز امیدواری کرد با بسیج امکانات و فراهم کردن بسترهای لازم در روزهای پایانی مرحله اینترنتی شاهد روند صعودی مشارکت مردمی در سرشماری باشیم.

مدیر اجرایی ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن آذربایجان غربی گفت: خوشبختانه نرخ مشارکت خانوارهای استان به 15.65 درصد رسیده است و تا صبح امروز 161 هزار و 581 خانوار اطلاعات و آمار مربوط به 565 هزار و 726 نفر از جمعیت استان را در سامانه سرشماری وارد کرده اند.

وی در پایان ضمن قدردانی از همکاری نهادها و دستگاههای اجرایی در اجرای طرح ملی سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95، بر لزوم ثبت نام اینترنتی کارکنان دولت در مرحله اینترنتی سرشماری تأکید کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز