در راستای اجرای آیین‌نامه مستندسازی موضوع ماده 69 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، نهمین جلسه کارگروه مستندسازی اموال غیرمنقول آذربایجان‌غربی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و رئیس کارگروه مستندسازی اموال غیرمنقول استان، معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین و سایر اعضای کارگروه، در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

به گزارش مرورنیوز از ارومیه، صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار و رئیس کارگروه مستندسازی اموال غیرمنقول استان خواستار ارائه توضیحات در مورد وضعیت تخصیص اراضی برای احداث پاسگاه پلیس‌راه و میدان دوآب صنعتی چایپاره از مسوولین مربوطه شد.

حاجی حسینلو معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان، با ارائه گزارش اجمالی از تعداد و وضعیت پرونده‌های ارجاعی به دبیرخانه کارگروه و تشریح دستور، به مخالفت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در خصوص واگذاری زمین از اراضی ملی جهت احداث میدان دوآب صنعتی در شهرستان چایپاره و همچنین طرح احداث پاسگاه پلیس‌راه چایپاره توسط اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اشاره و خواستار ارائه توضیحات از سوی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری و مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در این رابطه شد. وهاب‌زاده مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هم ضمن اشاره به دستورالعمل داخلی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، گفت: دلیل مخالفت این اداره‌کل به خاطر وجود پوشش گیاهی مرغوب، مغایر با دستورالعمل مذکور بوده است.

در ادامه، علی‌اکبری مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تأکید نمود که طرح احداث پاسگاه پلیس‌راه چایپاره جزو طرح‌های ملی اداره‌کل مذکور بوده و مدارک باقیمانده در اسرع وقت به دبیرخانه کارگروه ارسال خواهد شد.

در پایان جلسه، مقرر گردید در وضعیت فنی و حقوقی عرصه مورد درخواستی جهت احداث میدان دوآب صنعتی شهرستان چایپاره توسط اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تجدیدنظر شده و این درخواست جهت طرح مجدد در جلسه آتی به کارگروه ارسال‌شود و همچنین با واگذاری زمین از اراضی ملی شهرستان چایپاره جهت احداث پاسگاه پلیس‌راه شهرستان چایپاره به‌شرط تکمیل مدارک درخواستی کارگروه مستندسازی اموال غیرمنقول استان موافقت شد.