در راستای اجرای آیین‌نامه مستندسازی موضوع ماده 69 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، نهمین جلسه کارگروه مستندسازی اموال غیرمنقول آذربایجان‌غربی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و رئیس کارگروه مستندسازی اموال غیرمنقول استان، معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین و سایر اعضای کارگروه، در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

به گزارش مرورنیوز از ارومیه، صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار و رئیس کارگروه مستندسازی اموال غیرمنقول استان خواستار ارائه توضیحات در مورد وضعیت تخصیص اراضی برای احداث پاسگاه پلیس‌راه و میدان دوآب صنعتی چایپاره از مسوولین مربوطه شد.

حاجی حسینلو معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان، با ارائه گزارش اجمالی از تعداد و وضعیت پرونده‌های ارجاعی به دبیرخانه کارگروه و تشریح دستور، به مخالفت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در خصوص واگذاری زمین از اراضی ملی جهت احداث میدان دوآب صنعتی در شهرستان چایپاره و همچنین طرح احداث پاسگاه پلیس‌راه چایپاره توسط اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اشاره و خواستار ارائه توضیحات از سوی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری و مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در این رابطه شد. وهاب‌زاده مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هم ضمن اشاره به دستورالعمل داخلی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، گفت: دلیل مخالفت این اداره‌کل به خاطر وجود پوشش گیاهی مرغوب، مغایر با دستورالعمل مذکور بوده است.

در ادامه، علی‌اکبری مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تأکید نمود که طرح احداث پاسگاه پلیس‌راه چایپاره جزو طرح‌های ملی اداره‌کل مذکور بوده و مدارک باقیمانده در اسرع وقت به دبیرخانه کارگروه ارسال خواهد شد.

در پایان جلسه، مقرر گردید در وضعیت فنی و حقوقی عرصه مورد درخواستی جهت احداث میدان دوآب صنعتی شهرستان چایپاره توسط اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تجدیدنظر شده و این درخواست جهت طرح مجدد در جلسه آتی به کارگروه ارسال‌شود و همچنین با واگذاری زمین از اراضی ملی شهرستان چایپاره جهت احداث پاسگاه پلیس‌راه شهرستان چایپاره به‌شرط تکمیل مدارک درخواستی کارگروه مستندسازی اموال غیرمنقول استان موافقت شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز