مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه کودکان باید براساس آرمانهای ملی و مذهبی کشور پرورش یابند، افزود: در این استان به کودکان و نوجوانان توجهی نمی شود که از رسانه ها و خبرگزاری ها انتظار داریم بلند گوی این قشر از جامعه شوند و  اگر می خواهیم جامعه ای عاری از آسیبهای اجتماعی داشته باشیم باید به این قشر از جامعه توجه بیشتر از گذشته شود.

به گزارش مرور نیوز، عیسی گرجی‌زاده در جمع خبرنگاران افزود: حوزه فرهنگ این استان در سایه بی‌توجهی مسئولان و متولیان امر، مظلوم و مغفول مانده است. دستگاه‌های اجرایی متولی امر فرهنگ در این استان یا اعتبار و طرح و برنامه ندارد و یا پشتیبانی جدی نمی‌شوند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: رسانه‌ها بارزترین مدافع حقوق مدنی و اجتماعی جامعه بوده که باید بدون ملاحظات سیاسی، فشارهای اداری و قومی از حقوق اجتماعی مردم دفاع کنند و هر جا حقی ضایع شد قاطعانه وارد عمل شوند.

گرجی زاده با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تنها متولی پرورش فکر، استعداد و خلاقیت افراد 6 تا 17 سال است، تصریح کرد: بسیاری از نخبگان حوزه فرهنگ و هنر برخاسته از کانون پرورش فکری هستند. "شعار ندهید" شعار مجموعه کانون پرورش فکری این استان است. این نهاد در بخشهای فرهنگی، هنری و ادبی و در قالب جشنواره‌های مختلف از جمله قصه گویی، شعرخوانی، عروسک سازی، انیمیشن، داستان سرایی و بازی‌های بومی و محلی فعالیت می‌کند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: طی گذشته 5 کتابخانه سیار روستایی در شهرهای دهدشت، گچساران، سی سخت و دو مورد در یاسوج فعال بوده که در مهرماه امسال این تعداد با افتتاح دو مورد در بخش‌های مارگون و پاتاوه به 7 کتابخانه می‌رسد.

 

سوق و چرام فاقد مرکز فرهنگی و هنری هستند

 

گرجی زاده از احداث و تجهیز ساختمان کتابخانه گچساران و دهدشت خبر داد و تاکید کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در آینده‌ای نه چندان دور کتابخانه سیار روستایی شهرستان بهمئی نیز ساخته می‌شود. دو شهر سوق و چرام در این استان فاقد مرکز فرهنگی و هنری هستند. با پیگیری‌های انجام شده زمین محل احداث این مراکز در چرام و سوق مشخص شده و بزودی عملیات اجرایی آن‌ها آغاز می‌شود به گونه‌ای که امسال برای مرکز سوق 50 میلیون تومان اعتبار گذاشتیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مرکز فرهنگی و هنری در شهر مادوان در حال ساخت و احداث است که تاکنون 170میلیون تومان هزینه ئذ این مرکز شده هم اکنون 40درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل شدن نیازمند 500 میلیون تومان اعتبار است.

گرجی زاده افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان18 مرکز فرهنگی و هنری در سطح استان دارد که از این تعداد 11 مرکز ثابت، 5 مرکز سیار و دو مرکز پستی هستند.

 

استخدام 6 نفر در کانونهای زبان کهگیلویه وبویراحمد

 

وی بیان کرد: کانون زبان در یاسوج راه اندازی شده است که با استقبال خوبی مواجه شده و هم اکنون 600 عضو دارد و 500 نفر دیگر نیز متقاضی عضویت در این کانون هستند.این کانون در آینده نزدیک در شهرهای دهدشت و گچساران ایجاد و راه اندازی می شود. برای این کانون ها نیاز به 6 نفر نیروی لیسانس و فوق لیسانس زبان دارند.

گرجی زاده تصریح کرد: کودکان امروز سرمایه آینده کشور هستند که باید آموزش، فرهنگ و هنر صحیح را یاد بگیرند که دغدغه همه مسئولان فرهنگی است.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های موازی در این زمینه زیاد است، ادامه داد: زمانی می گفتیم قصه بگوییم تا کودکان بخوابند و اما هم اکنون باید با قصه گویی و کارفرهنگی کودکان را بیدار و هوشیار تر کنیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: باید دستگاه‌های مختلف از جمله سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نسبت به مسایل فرهنگی بخصوص در زمینه کودکان و نوجوانان همت و جدیت به خرج دهند تا در آینده با آسیب های کمتری روبه رو شویم.
انتهای پیام

به کودکان و نوجوانان در کهگیلویه و بویراحمد بی‌توجهی می‌شود

به کودکان و نوجوانان در کهگیلویه و بویراحمد بی‌توجهی می‌شود

به کودکان و نوجوانان در کهگیلویه و بویراحمد بی‌توجهی می‌شود

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز