قاضی پرونده درباره زمان صدور حکم پرونده شبنم نعمت زاده اظهار کرد: حکم این پرونده تقریبا تا ۲۵ روز آینده صادر می‌شود.

به گزارش مرور نیوز،  قاضی مسعودی‌ مقام ، قاضی پرونده شبنم نعمت زاده در حاشیه برگزاری پنجمین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از آنجایی که دفاعیات لشکری پور طولانی شد و یکسری مستندات ارائه داد، اما دفاعیات وکلا ماند، به همین منظور سعی می‌کنیم در هفته جاری تمام مطالب آخرین دفاع را مورد استماع قرار دهیم و چند ارزیابی باید انجام شود و استعلامات گرفته شود تا در فرجه قانونی حکم صادر شود.

وی تصریح کرد: امروز آخرین جلسه نبود، بلکه آخرین دفاعیات وکلا مانده است.

قاضی مسعودی مقام درباره درخواست‌های خانواده شبنم نعمت زاده گفت: از من که درخواست نداشتند، اما به مراجع دیگر نامه نگاری کردند و به ما منعکس شده و اعطای مهلت خواستند، اما مهلت داده نمی‌شود.

وی ادامه داد: شخصی که نامه نویس است، سمت در پرونده ندارد و نعمت زاده درخواست تبدیل قرار بازداشت به وثیقه را دارد که باتوجه به قوانین اکنون ممکن نیست، البته مراجع قضایی دیگر هم ایشان را خواستند. در باب مطالبات دیگر مانند اعسار هم تمام آن‌ها به شعبه ما آمده و ما اجازه خروج ایشان را نداریم.

قاضی پرونده درباره زمان صدور حکم پرونده اظهار کرد: حکم این پرونده تقریبا تا ۲۵ روز آینده صادر می‌شود.

مسعودی مقام درباره جلسه بعدی دادگاه بیان کرد: جلسه بعدی دادگاه شبنم نعمت زاده احتمالا دوشنبه به صورت علنی برگزار خواهد شد.

وی درباره حکم مدیران بانک سرمایه گفت: حکم آقای ضیایی و خانی در حال تایپ است و تا ۱۵ روز آینده منتشر می‌شود.

قاضی پرونده ادامه داد: روند دادرسی آخرین دفاع پرونده ۶ میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورویی پتروشیمی PCC هم از اواسط آبان آغاز می‌شود، زیرا تحقیقات ما کامل شده است.

مسعودی مقام خطاب به برخی از رسانه‌ها بیان کرد: برخی مطبوعات عکس مطالب را منتشر می‌کنند، آقای جلیل سبحانی متهم پرونده آقای طبری و در حال تعقیب است. آقای شریفی نیک نفس در تحقیقات مقدماتی بازپرس مربوطه همچنان پرونده را مفتوح گذاشته است و علی رغم تأکید ما مبنی بر تکمیل شدن آن برای ارسال به دادگاه هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

وی تصریح کرد: این آقایان متهم هستند، اما بخشی از اتهامات آن‌ها مربوط به پولشویی یا مباحث مختلف دیگر است، اما متهم هستند و اینکه در سایت‌ها تلقین کرده متهم نیست اشتباه است و متهم پرونده آقای طبری است؛ در پرونده ما هم سرنخ‌هایی از او پیدا شده است و آن را به برای تعقیب موضوع به دادسرا منعکس کردیم.

مسعودی مقام گفت: پرونده گروه شاملویی احتمالا بعد از پرونده پتروشیمی بررسی می‌شود؛ همچنین چند پرونده از بانک سرمایه آمده و پرونده آقای امامی و مدلل در حال تکمیل هستند و پرونده آقای قندالی نیز در حال بازپرسی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز