رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: طرح‌های نهایی پوشش‌های انتظامی و ترافیکی برای تسهیل روند بازگشت زائران تدوین شده و وظایف هماهنگ هر یک از یگان‌های تابعه به آنها ابلاغ و تفهیم شده است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد شرفی در بازدید از واحدها و تیم‌های مستقر در شهرستان ملکشاهی در مسیر بازگشت زائران با تأکید بر آمادگی پلیس پیشگیری برای مدیریت بازگشت زائران اربعین، از زوار حرم حسینی درخواست کرد تا هنگام بازگشت بردباری بیشتری داشته و همواره به اطلاع‌رسانی پلیس توجه کنند.

وی با اشاره به اینکه محدودیت‌های ترافیکی و انتظامی، هنگام بازگشت از مراسم اربعین در سال‌های گذشته مورد بررسی و تحلیل دقیق قرار گرفته است، گفت: پلیس پیشگیری با برنامه‌ریزی جامع، تمامی امکانات لازم را در مسیر پیش بینی کرده و به اندازه کافی در بحث تغذیه و اسکان برای ارائه خدمات به زوار اقدام شده است.

وی افزود: طرح‌های نهایی پوشش‌های انتظامی و ترافیکی برای تسهیل روند بازگشت زائران تدوین و وظایف هماهنگ هریک از یگان‌های تابعه به آنها ابلاغ و تفهیم شده است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا، در مورد محدودیت‌های ترافیکی که برای تسهیل بازگشت زائران اعمال شده بیان کرد: در این راستا هماهنگی‌های بسیاری با مسوولان استانی، شهرستان‌ و همچنین واحدهای خدمات شهری انجام گرفته تا با همکاری سایر دستگاه‌ها بتوان تمامی ظرفیت‌های موجود را در اجرای این ماموریت حساس به کار گرفت.

سردار شرفی با اشاره به اینکه در هنگام بازگشت نیز بار سنگینی بر دوش پایانه مرزی مهران و استان ایلام قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: پلیس پیشگیری نیز مانند سایر بخش‌های نیروی انتظامی توجه ویژه‌ای به این پایانه مرزی دارد و آماده است تا متناسب با شدت گرفتن موج بازگشت زائران اربعین به میهن، توان و تمرکز خود را بر این محور افزایش دهد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه در مورد حمل و نقل عمومی و مهیا کردن اتوبوس از پایانه‌های مرزی به سایر نقاط کشور، تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده شده است، تصریح کرد: با این وجود زائران می‌توانند در صورت کمبود وسایل حمل و نقل، مدت کوتاهی از ظرفیت توقفگاه‌ها و دیگر امکانات پلیس بهره‌برداری کنند تا شرایط بازگشت آنها مهیا شود.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در پایان ضمن تشکر و قدردانی از تلاش مسوولان شهرستان ملکشاهی در ساماندهی و همچنین برقراری نظم و امنیت مسیر تردد زائران اربعین حسینی (ع) درخواست کرد با توجه با تراکم جمعیت در هنگام بازگشت و امکان بروز وقفه‌های احتمالی در جریان مراجعت، ضمن توجه به اطلاع‌رسانی پلیس با صبر و بردباری و کمک به یکدیگر؛ به ویژه در مسیر بازگشت، پلیس را در خدمت رسانی بهتر یاری کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز