رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: برنامه آموزش خانواده، سرفصل های آموزشی و برنامه‌های درسی به تمامی مدارس ابلاغ شده است.

مجید قدمی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی مرور نیوز در مورد مدارس اوتیسم اظهار داشت: مجموعه فعالیت هایی برای احداث مدارس اوتیسم در خود سازمان و سازمان‌های بیرونی صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه  یک شورایی در وزارت بهداشت تشکیل شد که وزارت آموزش و پرورش هم عضو این شورا است، تصریح کرد: برنامه آموزش خانواده، سرفصل های آموزشی و برنامه‌های درسی به تمامی مدارس ابلاغ  شده است که در طول سال تحصیلی ثمره این برنامه ها را به طور حتم احساس خواهیم کرد.

قدمی ادامه داد: با توجه به اینکه در سال گذشته پنل های آموزشی ای را برای راهنمایی معلم مدارس عادی در زمینه برخورد با دانش‌آموزان دیرآموز آماده کردیم تا معلمان بدانند با این دسته از دانش آموزان چگونه برخورد کنند، امسال هم تمامی معلمان دیرآموز دوره آموزشی برای برخورد با دیرآموزان را برای آموزش با این افراد گذرانده‌اند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به اینکه دیرآموزها به مدارس عادی هدایت می‌شوند، و باید برای این افراد کلاس های جبرانی در نظر بگیریم، گفت: با توجه به اینکه دیرآموزها 15 نمره هوشی پایین‌تر از افراد عادی هستند، امسال قصد داریم در صورت تامین اعتبار، هزینه کلاس‌های جبرانی را خودمان بپردازیم.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز