سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه ۴ آذر ۹۸ خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه ۴ آذر ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 1۰۸ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص ۱۰۷ همچنان در وضعیت ناسالم  برای گروه های حساس قرار دارد.

نظری گفت: بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در نخستین ساعات روز دوشنبه (4 آذر 98) با حاکمیت جو نسبتاً پایدار و آسمان ابری همراه با ازدیاد تردد خودروها، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق، غبار صبحگاهی و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق خواهیم بود.

وی افزود: با تداوم این وضعیت جوی در طی روز و عدم وزش باد مؤثر، پراکندگی آلاینده‌ها محدود شده و در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد: در ساعات پایانی دوشنبه نیز افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

نظری اظهار کرد: شرایط جوی آرام و انباشت آلاینده‌ها تا صبح روز سه‌شنبه (5 آذر 98) ادامه داشته و هم‌زمان با آغاز تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و درنتیجه احتمال می‌رود کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: در طی روز نیز جو آرام و آسمان صاف باعث تجمع آلاینده‌ها شده و به‌تبع آن پیش‌بینی می‌شود که در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی در اکثر مناطق پایتخت، وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس برقرار گردد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز