رییس شورای شهر تهران گفت: ما در حال حاضر پروژه‌های عمرانی بلاتکلیفی در تصمیم گیری داریم همانند پروژه فرهنگی آئینی صبا که به صورت مشارکتی بوده و به دلیل اختلاف سرمایه گذار و شهرداری علی رغم پیشرفت 90 درصدی به افتتاح نرسیده، پروژه پایانه شرق نیز با 90 درصد پیشرفت در بلاتکلیفی تصمیم گیری قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز،  محسن هاشمی ، رییس شورای اسلامی شهر تهران در آئین بهره‌برداری از 48 پروژه مدیریت شهری در منطقه 21 با اشاره به کمبود بودجه در مدیریت شهری گفت: می‌توانیم در قالب پروژه‌های مشارکتی کارهای بزرگی انجام دهیم که پروژه‌های امروز از نمونه‌های این اقدامات است.

وی گفت: در اواخر پاییز 98 هستیم و 60 درصد مدیریت شورا در دوره پنجم به اتمام رسیده، لذا باید از مدت باقیمانده کمال استفاده را داشته باشیم و با توجه به اینکه با شهردار تهران و معاونینش به برنامه‌ای تحقق پذیر رسیدیم. باید بر اساس این برنامه و به صورت اولویت محور اجرای آن را نیز محقق کنیم و به اهدافی که از پیش تعیین کرده‌ایم برسیم تا به این ترتیب نام نیکی از شورا در دوره پنجم باقی بماند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ورود دیوان محاسبات به مواردی خارج از بودجه‌های دولتی در حوزه شهرداری تهران اشاره کرد و ادامه داد: دیوان محاسبات فشار آورده تا خارج از بودجه‌های دولتی که به شهرداری تعلق می‌گیرد وارد موضوع شود و احتمالا مزاحمت جدیدی برای شهرداری فراهم می‌شود. این موضوع موجب تحقق تصمیم گیری‌های همراه با جسارت مدیران خواهد شد. لذا لازم است مدیران با ریسک پذیری بیشتری تصمیم گیری کنند.

وی ادامه داد: ما در حال حاضر پروژه‌های عمرانی بلاتکلیفی در تصمیم گیری داریم همانند پروژه فرهنگی آئینی صبا که به صورت مشارکتی بوده و به دلیل اختلاف سرمایه گذار و شهرداری علی رغم پیشرفت 90 درصدی به افتتاح نرسیده، پروژه پایانه شرق نیز با 90 درصد پیشرفت در بلاتکلیفی تصمیم گیری قرار دارد.

هاشمی تاکید کرد: در حوزه شهرسازی نیز بحث پهنه جدید P باید هر چه سریعتر توسط معاونت مربوطه و شهردار تصمیم گیری شود و درآمد حاصل از این محل محقق شود. اینها مواردی است که اگر به سرعت به آنها پرداخته نشود دچار فرصت سوزی می‌شویم. سرعت تصمیم گیری مدیران بسیار مهم است که امیدواریم هر چه سریعتر فضای لازم را برای تحقق اهداف فراهم کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز