فرمانده مرزبانی ناجا گفت: بیش از ۱۴ میلیون لیتر سوخت در سال جاری در آب‌های ساحلی و دریایی کشف شده است و این میزان کشفیات سوخت قاچاق در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲/۵ برابر افزایش داشته است.

به گزارش مرور نیوز،  سردار قاسم رضایی ، فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به گستردگی مرزهای دریایی و ساحلی کشور و ضرورت مقابله با پدیده قاچاق، ناامنی و تردد غیرمجاز، گفت: در گذشته اقدام‌های مقابله با جرایم دریایی و مدیریت در دریا صورت گرفته که با به کارگیری امکانات و تجهیزات به‌روز و پیشرفته، مقابله با جرایم دریایی تشدید خواهد شد.

وی افزود: در این راستا شناورهایی تدارک دیده شده که برای مقابله هدفمند با اقدامات غیرقانونی و قاچاق مواد مخدر به کار گرفته خواهد شد.

فرمانده مرزبانی ناجا از تقویت زیرساخت‌ها در مناطق ساحلی و دریایی کشور به‌خصوص در دریای عمان و خلیج فارس برای صیانت از مرزها و ایمن‌سازی بهتر خبر داد و بیان کرد: طرح تقویت مرزهای زمینی و دریایی در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده که انتظار داریم سازمان برنامه و بودجه کشور اعتبار مورد نیاز این طرح را تأمین کند.

سردار رضایی ادامه داد: در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور، امکانات و تجهیزات پیشرفته بومی برای صیانت از مرزهای زمینی و دریایی به کار گرفته می‌شود و این مسئله در کنار آموزش نیروهای انسانی مرزبانی، ضریب امنیت مرزهای دریایی را افزایش می‌دهد و ضریب جرایم دریایی کاهش خواهد یافت.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با اشاره به افزایش قاچاق مواد مخدر در آب‌های جنوبی و ترانزیت آن به کشورهای اروپایی و آمریکا، اظهار داشت: اقدامات خوبی برای شناسایی و رصد مسیر ترانزیت مواد مخدر در آب‌های دریایی کشور انجام شده که با این اقدامات، ناامنی در مسیر تردد کاروان‌های مواد مخدر در آب‌های جنوبی افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: در یک سال اخیر مقادیر قابل توجهی مواد مخدر در آب‌های جنوبی کشور کشف شده که موفقیت‌های خوبی در این راه برای نیروی انتظامی به دست آمده است.

* کشف بیش از ۱۴ میلیون لیتر سوخت در آب‌های ساحلی و دریایی

فرمانده مرزبانی ناجا در ادامه از کشف بیش از ۱۴ میلیون لیتر سوخت در سال جاری در آب‌های ساحلی و دریایی خبر داد و افزود: این میزان کشفیات سوخت قاچاق در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲/۵ برابر افزایش داشته است.

سردار رضایی افزود: متأسفانه اختلاف قیمت داخلی سوخت با بهای بین‌المللی آن سبب شده که عده‌ای به سمت قاچاق سوخت و تاراج این سرمایه ملی کشیده شوند.

وی خاطرنشان کرد: مرزبانان دریایی با عزمی جدی، همه توان خود را برای مقابله با قاچاق سوخت در سواحل و آب‌های سرزمینی کشور به کار خواهند گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز