معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران برای جلوگیری از شیوع کرونا گفت: ممنوعیت تردد به خارج از استان و همچنین ممنوعیت در درون استان باید اعمال شود.

به گزارش مرور نیوز، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران در جلسه شورای اضطراری ترافیک از پیشنهادات کوتاه مدت بازه زمانی برای مقابله با کرونا تا 15 فروردین ماه خبر داد گفت: تصمیمات و پیشنهادات بلندمدت برای بعد از آن نیز به زودی اتخاذ می‌شود.

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، ممنوعیت تردد به خارج از استان و همچنین ممنوعیت در درون استان باید اعمال شود؛ ضمن اینکه یکی از پیشنهادات اعمال جریمه است که این پیشنهادات بررسی و به شورای عالی ترافیک ارائه می‌شود.

معاون استاندار تهران افزود: به سبب تداخل استان تهران با البرز باید محدودیت‌های این دو استان به صورت مشترک لحاظ شود چرا که تلاقی و تعاملات به شدت بالایی بین این دو استان وجود دارد.

تقی‌زاده همچنین تصریح کرد: استان تهران همواره الگو است و به لحاظ تمرکز سیاسی، اداری و اقتصادی بسیاری از خدمات ملی در این استان ارائه می‌شود بنابراین باید تمهیدات و پیشنهاداتی ارائه کنیم که اگر محدودیت ایجاد شود در مواقع اضطراری امکان خدمت‌رسانی به مردم تمام استان‌ها فراهم شود.

وی همچنین تأکید کرد: زمانی که تعطیلی برخی از اصناف اعلام می‌شود، اصناف موظف به اجرای آن هستند از اینرو سازمان صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات، فرمانداری‌ها و نیروهای انتظامی باید با متخلفین برخورد و نسبت به پلمب واحدهای متخلف اقدام کنند ضمن اینکه دستگاه قضایی هم پشتیبانی لازم را در این زمینه به عمل می‌آورد.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز