آخرین آمارها حاکی از آن است که تا این لحظه سه میلیون و ۳۰۸ هزار و ۵۴۲ نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان ۲۳۴ هزار و ۱۱۲ تن جان باخته و یک میلیون و ۴۲ هزار و ۹۲۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش مرور نیوز، بر اساس آخرین آمار جهانی تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ ناشی از ویروس کرونا تاکنون به سه میلیون و ۳۰۸ هزار و ۵۴۲ رسیده که از این میان ۲۳۴ هزار و ۱۱۲ تن جان باخته و یک میلیون و ۴۲ هزار و ۹۲۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

در حال حاضر پنج کشور نخست به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان به این بیماری شامل ایالات متحده، اسپانیا، ایتالیا، انگلیس و فرانسه هستند که آمریکا همچنان با اختلاف بالا از سایر کشورها بیشترین شمار مبتلایان و قربانیان کرونا را در جهان دارد.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند به ترتیب به شرح زیر است:

  1. ایالات متحده یک میلیون و ۹۵ هزار و ۲۱۰ مبتلا، ۶۳ هزار و ۸۶۱ قربانی
  2. اسپانیا ۲۳۹ هزار و ۶۳۹ مبتلا، ۲۴ هزار و ۵۴۳ قربانی
  3. ایتالیا ۲۰۵ هزار و ۴۶۳ مبتلا، ۲۷ هزار و ۹۶۷ قربانی
  4. انگلیس ۱۷۱ هزار و ۲۵۳ مبتلا، ۲۶ هزار و ۷۷۱ قربانی
  5. فرانسه ۱۶۷ هزار و ۱۷۸ مبتلا، ۲۴ هزار و ۳۷۶ قربانی
  6. آلمان ۱۶۳ هزار و ۹ مبتلا، ۶۶۲۳ قربانی
  7. ترکیه ۱۲۰ هزار و ۲۰۴ مبتلا، ۳۱۷۴ قربانی
  8. روسیه ۱۰۶ هزار و ۴۹۸ مبتلا، ۱۰۷۳ قربانی
  9. ایران ۹۴ هزار و ۶۴۰ مبتلا، ۶۰۲۸ قربانی
  10. برزیل ۸۷ هزار و ۱۸۷ مبتلا، ۶۰۰۶ قربانی

بنابراین گزارش، سایر کشورهایی که شمار مبتلایان به این بیماری در آنها از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته شامل چین با ۸۲ هزار و ۸۷۴ مبتلا، کانادا با ۵۳ هزار و ۲۳۶ مبتلا، بلژیک با ۴۸ هزار و ۵۱۹ مبتلا و همچنین کشورهای هلند، پرو، هند، سوئیس، پرتغال، اکوادور، عربستان، سوئد و ایرلند هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز