محمود ترفع آخرین وضعیت توزیع ماسک در پایانه‌های اتوبوسرانی شهر تهران در ایام کرونا را اعلام کرد.

به گزارش مرور نیوز، محمود ترفع مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با اشاره به اجرای طرح اجباری شدن استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی گفت: این طرح در راستای جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس کرونا در حمل و نقل عمومی به تصویب رسیده است که پیرو آن طی سه روز گذشته جلسات متعددی به منظور هماهنگی و اتخاذ تمهیدات لازم برای توزیع ماسک در ایستگاه‌های اتوبوس و مترو برگزار شده است.

وی با بیان اینکه تخصص ما حمل ونقل است و امکان تهیه و توزیع ماسک را نداریم گفت: طی جلساتی که با ستاد ملی کرونا ، وزارت صمت و اتحادیه پوشاک کشور داشتیم مقرر شد، شهرداری تهران امکان فضای توزیع ماسک را در ناوگان عمومی شهر فراهم کند.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با تاکید بر اینکه شهرداری تهران وظیفه دارد زیر ساخت لازم برای توزیع ماسک را فراهم کند، تصریح کرد: تمهیدات لازم برای توزیع ماسک در پایانه‌های اتوبوسرانی، پایانه‌های تبادل سفر و ایستگاه‌های پرتردد اتوبوس فراهم شده است.

ترفع تصریح کرد: در حال حاضر روزانه بیش از ۵۰۰ هزار مسافر از اتوبوس برای تردد در سطح شهر تهران استفاده می‌کنند، برآورد ما این است که بیشتر شهروندان از مبدا حرکت خود، ماسک و دستکش به همراه دارند و باید شرایط برای آن دسته از شهروندانی که ماسک به همراه ندارند و یا امکان تهیه ماسک را ندارند فراهم شود، از این‌رو مقرر شد شرایطی هم مهیا شود که اگر افرادی در ماه مبارک رمضان قصد نذری یا مراسمی داشتند به جای خرید یک ماسک، تعدادی را خریداری کنند و همانجا در بسته‌ای قرار دهند تا آن‌ها که تمکن مالی برای خرید ماسک برایشان فراهم نیست، بتوانند استفاده کنند.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران تاکید کرد: پیرو سیاست‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، تمامی پروتکل‌های بهداشتی از ابتدای اسفند ماه در ناوگان اتوبوسرانی پایتخت در حال انجام است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز