رییس جمعیت هلال احمر گفت: اگر می‌خواهیم اعتماد عمومی وجود داشته باشد باید به همه حق انتخاب بدهیم. هر کسی که به دنبال سود در جمعیت هلال احمر باشد ضرر خواهد کرد.

به گزارش مرور نیوز، کریم همتی رییس جمعیت هلال احمر در مراسم انتخابات مجامع هلال احمر که صبح امروز برگزار شد، گفت: بودن در این جمع صمیمی بسیار لذت‌بخش است و آرزو می کنم خدای بزرگ زحمات شما را قبول بفرماید و آرزوی توفیق داریم.

وی گفت: جمعیت هلال احمر با توجه به شرایط خاصی که دارد و از بزرگترین نهادهای مردمی جمهوری اسلامی است، حق دارد که از وجود جوانان پرشور بهره‌مند شود.

وی گفت: انتظار ما آمار و ارقام بیشتری است و آرزو می‌کنیم اعضای جمعیت به بیش از چند میلیون نفر برسد. جمعیت هلال احمر بیش از ۵۵٩ هزار عضو داوطلب داشته که حدودا ٣١۵ هزار نفر افراد واجد شرایطی هستند که آمدند تا در میان نامزدهای کاندید شده، انتخاب کنند.

همتی افزود: به علت حواشی که جمعیت هلال احمر داشت این انتخابات از زمان برگزاری کمی فاصله گرفته بود، اما به همت همکاران ما علیرغم بازه زمانی محدود، تمامی موضوعات تمهید شد. بیش از ١٨۶٩ نفر را باید از میان شوراهای اجرایی و بازرسی انتخاب کنیم.

* هلال احمر به جایگاه واقعی خود برسد

وی گفت: در بیشتر از ١٧٠ شعبه این انتخابات انجام خواهد شد. تلاش ما این است که جمعیت هلال احمر به دور از حواشی اداره شود و هلال احمر به جایگاه واقعی خود برسد.

رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هر بار که در تنگنا قرار می‌گیریم در تمام بحران ها بعد از خدا و ائمه دست ما و چشم ما نیازمند کمک است، گفت: لباس‌های سرخ هلال احمر واقعا به مردن آرامش می‌دهد. این سازمان در مواقعی می‌تواند موفق باشد که به دور از حاشیه کار کند.

همتی افزود: اگر می‌خواهیم اعتماد عمومی وجود داشته باشد باید به همه حق انتخاب بدهیم. هر کسی که به دنبال سود در جمعیت هلال احمر باشد ضرر خواهد کرد. امروز رقابت بین خیرین است و بین سیاسیون نیست.

* باید تعداد خیرین را افزایش دهیم

رییس جمعیت هلال احمر اظهار کرد: شرایط سیاسی کشور هر آنچه که می‌خواهد باشد، ما به آن‌ها کاری نداریم و ما فقط باید تعداد خیرین را افزایش دهیم. این چند روزه میان سایت‌های معاند هم تبلیغاتی در خصوص تحریم این انتخابات وجود داشت، اما این نشان می‌دهد که این افراد هیچ شناختی از جمعیت هلال احمر ندارند.

وی گفت: ما باید بخشی از آلام و دردهای مردم را کم کنیم. این افرادی که انتخاب می‌شوند باید از تمام انرژی خود برای حل مشکلات جمعیت استفاده کنند.

همتی افزود: همکاران اجرایی ما مجاز نیستند در هیچ مرحله‌ای افراد را غربال کنند. عقل سلیم حکم می‌کند مانع ورود افراد حاشیه ساز شوند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز