رئیس پلیس پایتخت از 20 میلیون تردد روزانه و تردد ۷ تا 8 میلیون خودرو و موتورسیکلت در کلانشهر تهران خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، مراسم تکریم و معارفه رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت با حضور سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت, سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا و جمعی دیگر از مقامات و مسؤولان لشکری و کشوری در سالن آمفی‌تئاتر ستاد پلیس راهور پایتخت برگزار شد.

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت به نقش حساس پلیس راهور اشاره و اظهار داشت: بسیاری از ناهنجاری ها و جرایم و بی انضباطی هاو مشکلاتی که در جامعه حاصل می‌شود محصول بی توجهی به نظم و انضباط جامعه است.

سردار رحیمی افزود: برقراری نظم و انضباط, تسهیل در عبور و مرور, برخورد با مناظر ناهنجاری اجتماعی و کنترل رفت آمد و کاهش سوانح و حوادث و کاهش کشته‌ها و مجروحان حاصل از تصادفات اصلی‌ترین وظیفه پلیس راهور پایتخت است.

وی گفت: پایتخت با 20 میلیون تردد روزانه و تردد ۷ تا 8 میلیون خودرو و موتورسیکلت برنامه‌ریزی مفصل برای اجرا می خواهد و راهور به عنوان مجموعه ای که در وسط میدان قرار دارد نیازمند حمایت همه‌جانبه است;از حمایت و همراهی مردم گرفته تا مسؤولین چرا که یک تصادف ساده می تواند ترافیکی را در بخشی از شهر ایجاد کرده و تردد را دچار اختلال کند.

سردار رحیمی به رفتارهای برخی رانندگان اشاره و خاطرنشان کرد: برخی رفتارهای ناهنجار رانندگان نظم و انضباط ترافیکی را دچار اختلال می‌کند; موتورسواران بسیار خطرناک رانندگی می کنند.

رحیمی با اشاره به این مطلب که استفاده از موتور روند رو به افزایشی دارد گفت: ارتزاق روزانه, عدم وجود محدودیت‌های تردد برای موتورسواران و انعطاف و مانور بالایی که این وسیله نقلیه در ترافیک تهران دارد باعث شده که استفاده از موتور رو به افزایش باشد بنابراین درخواست دارم که حتماً و حتماً برای موتورسواران برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام شود چرا که مردم در این زمینه گله مندند.

فرمانده انتظامی پایتخت به کاهش توان موتوری و خودرویی پلیس راهور در سال‌های اخیر اشاره و خاطر نشان کرد: با توجه به ماموریت‌های ویژه پلیس راهور توجه ویژه به امکانات خودرویی پلیس راهور از جمله مواردی است که در حال پیگیری آن هستیم.

سردار رحیمی به موضوع مدیریت ترافیک در سال‌های جاری اشاره کرد و افزود: علیرغم کمبودهایی که داشتیم با تلاش همکارانم در سه سال اخیر چیزی به عنوان قفل شدن ترافیک تهران را نداشته ایم.

وی درادامه از زحمات شبانروزی و مخلصانه سردار مهماندار تقدیر و تشکر کرد.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز