نماینده مردم شهرکرد در مجلس گفت: باید هر ایرانی یک شناسنامه جامع از املاک، دارایی‌ها و ظرفیت‌های خود به صورت ویژه داشته باشد و این موضوع در تمام دنیا مرسوم است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری موج؛ احمد راستینه نماینده مردم شهرکرد در مجلس با بیان اینکه راه ‌اندازی سامانه رفاه اجتماعی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حل مشکل جدی هدفمندی یارانه ها و رساندن یارانه به دست نیازمندان واقعی اقدامی قابل تحسین و قطعا بسیار تاثیرگذار است، ‌گفت: ایجاد یک سامانه شفاف از تراکنش ‌های مالی همه دهک‌های جامعه برای برقراری عدالت و هدفمندی واقعی ضروری است.

وی ادامه داد: باید هر ایرانی یک شناسنامه جامع از املاک، دارایی‌ها و ظرفیت‌های خود به صورت ویژه داشته باشد و این موضوع در تمام دنیا مرسوم است. 

نماینده مردم شهرکرد در مجلس تاکید کرد: نیازمندی‌های واقعی هر خانواده باید در شناسنامه وی ثبت شود، سامانه ای می‌تواند کارایی داشته باشد که به معنای واقعی به این شناسنامه دسترسی داشته باشد و این شناسنامه شکل نمی‌گیرد مگر اینکه تمام دستگاه‌های دولتی از لحاظ قانونی مکلف شوند داده‌های خود را در ارتباط با شناسنامه هر ایرانی در اختیار سامانه رفاه  ایرانیان قرار دهند.

وی اظهار کرد: پیشنهاد ما به دولت این است که یک لایحه جامع برای دسترسی به شناسنامه اموال و دارایی‌های هر ایرانی و تعهدات هر دستگاه برای حمایت از این سامانه به مجلس ارائه کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز