براساس نظرات مسولان شهری در جلسه کمیته خدمات زیرساخت ستاد باز آفرینی پایدار کلان شهر تهران و محله فرحزاد تهران به دهکده تفریحی و گردشگری تبدیل می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، سی و چهارمین جلسه کمیته خدمات زیرساخت ستاد باز آفرینی پایدار کلان شهر تهران با محوریت ساماندهی محله فرحزاد با حضور فرماندار تهران ، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهردار منطقه ۲ و جمعی از مدیران شهرداری تهران و سایر دستگاه‌های اجرایی و شورایاری محله فرحزاد برگزار شد.

رسول کشت پور، شهردار منطقه دو در ابتدای نشست در تشریح اقدامات اجرایی منطقه در ساماندهی محله فرحزاد تهران ، گفت: فرحزاد فرصت زیست محیطی و گردشگری شهر تهران است و مدیریت منطقه طرح ساماندهی دره فرحزاد را در دو فاز طراحی و در دستور کار خود قرار داده است که در فاز نخست جمع آوری افراد متجاهر و ایجاد دسترسی‌ها انجام شد و فاز دوم نیز در برنامه‌های سال جاری پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه طرح توسعه نیازمند اسناد بالادستی است، گفت: طرح تفضیلی فرحزاد در شورای عالی شهرسازی تصویب و در آینده نزدیک ابلاغ می‌شود که براساس این اسناد بالادستی، محله فرحزاد به دهکده تفریحی و گردشگری تبدیل می‌شود.

زهرا نژاد بهرام ، عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران در این نشست با اشاره به اینکه اصلی‌ترین مشکلات مساله محله فرحزاد وضعیت مالکیت اراضی و طرح تفضیلی است گفت: طرح تفضیلی محله فرحزاد و کن به لحاظ ویژگی‌های خاص آنها، تهیه و در شورایعالی شهرسازی تصویب و در روزهای آتی ابلاغ می‌شود که براساس این سند راهبردی، کاربری‌های مطابق با ایجاد دهکده تفریحی و گردشگری درون شهری مشخص شده است.

وی با بیان اینکه حفظ هویت محله فرحزاد همراه با صیانت از حقوق ساکنین محله فرحزاد از اولویت‌های مورد توجه شورای شهر است افزود: در این نشست مقرر شد با تشکیل کمیته با حضور نهادها و دستگاه‌های ذیربط مشکل مالکیت اراضی مرتفع شود.

محمد تقی زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران در این نشست با تاکید بر ضرورت هماهنگی در رفع مسائل و مشکلات پیرامونی محله فرحزاد گفت: مسائل محله فرحزاد در چند بخش مالکیت، زیرساختی و همچنین کمبود سرانه‌های ورزشی و آموزشی است که تلاش می‌شود با هماهنگی و همکاری بین بخشی نهادها و دستگاه‌های ذیربط این مسائل مرتفع شود.

وی افزود: در خصوص مالکیت اراضی محله فرحزاد مقرر شد در نشست مشترک با حضور ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بنیاد مستضعفان، اداره ثبت اسناد و املاک و سایر دستگاه‌ها این موضوع بررسی و تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به اینکه با ابلاغ طرح تفضیلی محله فرحزاد، بخش عمده‌ای از مشکلات این محله متناسب با این سند بالادستی ساماندهی می‌شود افزود: براساس این طرح حداقل ضوابط ساخت و ساز ۳ طبقه بر روی پیلوت پیش بینی شده است که با این ضوابط تعیین شده مشکلات سکونتگاهی ساکنین این محله حل می‌شود.

معاون استاندار تهران در پایان احداث کلانتری و تأمین امنیت محله فرحزاد، ایجاد فضاهای ورزشی در حاشیه رود دره فرحزاد، ساماندهی مشاغل مزاحم، ساماندهی شبکه فاضلاب شهری و.. را از دیگر مسائل مطرح شده در این نشست عنوان کرد.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز