معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه تعیین شهریه بر عهده هیات امنای دانشگاه‌ها است گفت: هزینه‌های کلان دانشگاه‌ها با الکترونیکی کردن آموزش خیلی تغییر نمی‌کند.

به گزارش مرور نیوز، علی خاکی‌صدیق معاون آموزشی وزارت علوم درباره راهکارهای برگزاری دروس عملی برای ترم جاری در دانشگاه‌ها گفت: در ترم جاری اولویت برگزاری کلاس‌های حضوری با آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و بخش تجربی کلاس‌ها است.

وی ادامه داد: اولویت اول برای کلاس‌های حضوری با این دسته کلاس‌ها است و سپس اولویت با کلاس تحصیلات تکمیلی خواهد بود.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در تابستان سال جاری برخی از دانشگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها را برگزار کردند ولی به هر حال یکی از چالش‌های جدی آموزش الکترونیکی بخش تجربی، کارگاهی و آزمایشگاهی است.

وی درباره تعیین شهریه در سال تحصیلی جدید نیز گفت: تعیین شهریه و کم یا زیاد کردن آن بر عهده هیات امنای دانشگاه‌ها است در حیطه معاونت آموزشی قرار ندارد و تنها مطلبی را که می‌توانم اعلام کنم این است که هزینه‌های کلان دانشگاه‌ها با الکترونیکی کردن آموزش خیلی تغییر نمی‌کند.

خاکی صدیق ادامه داد: شاید سرویس غذای دانشجویان و رفت و آمد کم شود وگرنه از نظر تعداد کلاس‌ها و حقوقی که باید پرداخت شود خیلی تغییر ایجاد نمی‌شود و عمده هزینه‌های آموزش عالی باقی می‌ماند و حال اینکه چند درصد باید شهریه دانشجویان کاهش یابد، در اختیار هیات امنا دانشگاه‌ها است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز