معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) از حضور ۱۰ هزار فرزند بدون حامی خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، علیرضا عسگریان ، در نشست خبری امروز با اشاره به اینکه وضعیت کرونایی کشور به ضرر محرومان شده است گفت: بسیاری از خیریه‌ها باید توجه کنند که منابع بیشتری برای محرومان جذب کنند. مردم به این درک رسیده‌اند و این درک در حال عمیق‌تر شدن است.

عسگریان با بیان اینکه طرح ایران مهربان در سال ۱۴۰۰ اجرایی خواهد شد، گفت: در این طرح نوع ارتباط ما باید به گونه‌ای باشد که یتیم و فرزند محسنین نداشته باشیم که فاقد حامی باشد.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: این طرح در طول ۴۰ سال انقلاب منحصر به فرد است، همچنین کمیته امداد ۱۴۱ هزار یتیم و ۱۸۱ هزار محسنین دارد.

وی افزود: این طرح ملی است و در اندازه یک سازمان نیست، چراکه اولین جلسه دو ماه پیش با حضور معاون اول رئیس جمهور و استانداران برگزار شد.

عسگریان گفت: برای اجرای این طرح در استانداری‌ها ستادی تشکیل شد و ستادها و کمیته‌هایی نیز برای آن به وجود آمد.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: ظرفیت‌های استان‌ها باید احصا شود که شامل بخش خصوصی، سازمان‌ها و… است و همه باید برای حامی شدن ایتام و محسنین دعوت شوند.

وی با بیان اینکه بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار کارمند داریم و کارمندان حوزه‌های لشکری و کشوری نیز تعداد زیادی هستند، گفت: باید در راستای این طرح به یک و نیم میلیون حامی برسیم و هیچ یتیمی بدون حامی نباشد.

عسگریان با بیان اینکه صورت جلسه جلسات استان‌ها ارزیابی می‌شود و یک نسخه به دفتر معاون اول و یک نسخه نزد ما قرار می‌گیرد، گفت: اثربخشی جلسات مقدماتی این طرح از یک ماه دیگر مشخص می‌شود.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه این طرح بسیاری از مشکلات امنیتی را نیز می‌تواند حل کند، گفت: یکی از اهداف طرح ایران مهربانی این است که سرانه پرداختی به ایتام و محسنین به ۷۰۰ هزار تومان برسد، این در حالی است که متوسط سرانه پرداختی ۴۲۰ هزار تومان است.

وی افزود: اگر بتوانیم ۱ تا ۲ و نیم میلیون حامی جذب کنیم، آن‌ها را حفظ می‌کنیم و نمی‌گذاریم ریزش داشته باشند.

عسگریان با بیان اینکه در حال حاضر تعداد حامیانی که پول پرداخت می‌کنند ۷۴۹ هزار نفر است و قرار است به بیش از یک و نیم میلیون نفر برسند، گفت: در مجموع یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود: سعی کردیم با تمامی دستگاه‌ها و با نماینده ارتش، سپاه، نیروی انتظامی ارتباط بگیریم، همچنین در طرح ایران همدل سپاه به تمامی کارمندان خود اعلام کرده بود کمک کنند.

عسگریان با بیان اینکه اگر مردم از طرح ملی ایران مهربانی اطلاع داشته باشند خودشان پای کار می‌آیند، ادامه داد: بعد از انتخاب یتیم و واریز پول در سایت امداد برای آن‌ها این رقم مستقیماً واریز می‌شود.

وی با بیان اینکه قرار است سران قوا نیز وارد کار شوند و مقرر شده است، نمایندگان آن‌ها هر کدام حامی شوند، گفت: جلسات ممتد برای برگزاری طرح ایران مهربانی برگزار می‌شود.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه در استان تهران ۸۰ هزار یتیم و ۲۰ هزار محسنین وجود دارد، گفت: استاندار تهران جلسه‌ای گذاشت و در اولین دستور جلسه همین موضوع را مطرح کرد.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود استان تهران یک میلیون حامی داشته باشد، همچنین متوسط سرانه حامیان هر یتیم در تهران ۴ حامی است.

عسگریان با بیان اینکه بسیاری از استان‌های محروم حامیان تهرانی دارند، گفت: یقین دارم اگر انعکاس درستی انجام شود، حامیان زیادی می‌توان جذب کرد.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: ۱۰ هزار فرزند بدون حامی داریم که ۳ هزار و ۸۰۰ هزار نفر یتیم و ۷ هزار نفر هم محسنین هستند.

عسگریان با بیان اینکه ایتام ۴۲۰ هزار تومان به صورت میانگین دریافت می‌کنند و محسنین ۲۰۰ هزار تومان به صورت متوسط و میانگین دریافت می‌کنند، ادامه داد: با مرکز برنامه ریزی صدا و سیما ارتباط گرفتیم و جلساتی برگزار شده است و قرار است طرح ایران مهربانی به سیاست اساسی صدا و سیما اضافه شود.

وی گفت: در طرح ایران همدل همه نهادها پای کار آمدند و مقدمه آن صحبت‌های مقام معظم رهبری بود و وارد مرحله سوم نیز خواهد شد.

عسگریان با اشاره به افزایش ۷۳ درصدی مشارکت مردم در جشن عاطفه‌ها نسبت به سال گذشته گفت: در جشن عاطفه‌های امسال تمرکز ما بر لوازم التحریر بود؛ یکی از این لوازم با توجه به آموزش‌های آنلاین خرید تبلت بود و هدف ما خرید ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تبلت بود.

وی افزود: سال گذشته کمک‌های نقدی ۱۳ میلیارد تومان بود که امسال ۱۸ میلیارد تومان شد که رشد ۴۱ درصدی داشته است.

عسگریان با بیان اینکه در سال گذشته کمک‌های غیر نقدی ۱۰۳ میلیارد تومان بوده است، گفت: این رقم امسال به ۱۸۲ میلیارد تومان رسید که ۷۷ درصد رشد داشته است.

معاون توسعه و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: مجموع کمک‌ها در سال گذشته ۱۱۵ میلیارد تومان بود که امسال به ۲۰۰ میلیارد تومان رسید و رشد ۷۳ درصدی داشته است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز