وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 93 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه 26 آبان 99 با شاخص 93 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 80 در شرایط سالم قرار داشته است.

بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز دوشنبه (26 آبان 99) با توجه به برقراری جو نسبتاً پایدار و آرام طی ساعات گذشته همزمان با آغاز تردد خودروها، غلظت ذرات معلق افزایش یافته و در بیشتر مناطق شاهد برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس خواهیم بود.

با تداوم این وضعیت جوی و عدم وزش باد مؤثر در طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوای بیشتر مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. 

در شامگاه دوشنبه با افزایش ترافیک و تجمع آلاینده‌ها، انتظار می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد، هرچند در اواخر وقت دوشنبه با افزایش تندی باد پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوا دورازانتظار نخواهد بود.

در صبح روز سه‌شنبه (27 آبان 99) با کاهش تندی باد و هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افرایش پیدا کرده و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

با حاکمیت جو آرام و پایدار در طی روز پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد شد و با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت سه‌شنبه پیش‌بینی می‌شود تجمع آلاینده‌ها و افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از تردد خودروها سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد گردد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز