وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 121 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز چهارشنبه 28 آبان 99 با شاخص 121 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 100 در شرایط سالم قرار داشته است.

بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات چهارشنبه (28 آبان 99) عدم وزش باد مؤثر، انباشت آلاینده‌ها از شب گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق شده و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. 

با تداوم جو آرام در طی روز، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی بماند. در شامگاه چهارشنبه نیز با افزایش حجم ترافیک بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده شده و به‌تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) قرار خواهد گرفت. 

در نخستین ساعات روز پنج‌شنبه (29 آبان 99) هم‌زمان با آغاز تردد خودروها مجدداً با افزایش غلظت آلاینده‌ها روبه‌رو خواهیم شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس همراه با آسمان غبارآلود در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود. 

به‌تدریج در طی روز رشد ابر و گاهی بارش باران پراکنده پیش‌بینی می‌شود و مشابه با روز گذشته به دلیل عدم وزش باد مؤثر، تجمع غلظت آلاینده‌ها و برقراری وضعیت نامطلوب در مناطق پرتردد ادامه خواهد داشت. 

همچنین با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پنج‌شنبه، احتمال می‌رود تجمع آلاینده‌ها همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت گردد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز