وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 100 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه 1 دی 99 با شاخص 100 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 101 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز دوشنبه ( 1 دی 99) با توجه به عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودروها و افزایش غلظت ذرات معلق، در مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. 

در طول روز نیز کاهش تندی باد شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم نخواهد کرد، بنابراین در شامگاه دوشنبه با افزایش ترافیک و درنتیجه تجمع ذرات معلق، انتظار می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد، هرچند با افزایش تندی باد در ساعات پایانی تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد. 

در نخستین ساعات روز سه‌شنبه (2 دی 99) با برقراری جو نسبتاً آرام همراه با آغاز تردد خودروها، پیش‌بینی می‌شود در برخی مناطق افزایش غلظت ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوا گردد. 

در طی روز با عدم وزش باد مؤثر احتمال می‌رود به‌تدریج بر غلظت آلاینده‌ها افزوده شود. در اواخر وقت سه‌شنبه نیز با افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از حاکمیت جو پایدار و ترافیک شبانگاهی، برقراری وضعیت ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز