وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 144در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز پنج شنبه 18 دی 99 با شاخص 144 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 142  همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس  قرار داشته است.

 پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که وارونگی جوی همراه با انباشت آلاینده‌ها تا صبحگاه روز پنجشنبه (۱۸ دی ۹۹) سبب خواهد شد هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، کیفیت هوای شهر تهران در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. 

در طول روز عدم وزش باد مؤثر سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پنجشنبه، پیش‌بینی می‌شود با افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. 

در صبح روز جمعه (۱۹دی ۹۹) با عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته، انتظار می‌رود غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کرده و در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) قرار بگیرد. 

تداوم پایداری همراه با سکون جو در ساعات بعدازظهر سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد. شایان‌ذکر است با حاکمیت این شرایط جوی تا ساعات پایانی جمعه، بر غلظت آلاینده‌ها افزوده شده و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز