وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 60 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز سه شنبه 30 دی 99 با شاخص 60 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 70 در شرایط سالم قرار داشته است.

 پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که حاکمیت ناپایداری جوی همراه با پراکندگی آلاینده‌ها تا صبحگاه روز سه‌شنبه (۳۰ دی ۹۹) سبب خواهد شد کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد. 

در طول روز افزایش تندی باد سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد و کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی خواهد ماند.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت سه‌شنبه، پیش‌بینی می‌شود با وجود افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

در صبحگاه روز چهارشنبه (۱ بهمن ۹۹) با وزش باد مؤثر انتظار می‌رود از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را به‌دنبال داشته باشد. 

استمرار ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر در طول روز سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد‌. افزایش ناپایداری جوی همراه با رشد ابرناکی و وزش باد تا اواخر وقت چهارشنبه سبب کاهش غلظت آلاینده‌ها شده و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز