محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران با بیان راه‌اندازی کمپین آرزوها گفت: من هم آرزوی خود را با شعر آرش کمانگیر (گر به نزدیک فرود آید خانه‌مان، تنگ آرزومان، کور ور بپرد دور تا کجا) در این کمپین مطرح کردم.

به گزارش مرور نیوز، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه صحن امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز شورای‌ شهری‌ها از ساعت 7:30 صبح با حضور اکثر اعضای شورای شهر برگزار شد و پرونده باغات مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت که البته این پرونده‌ها مربوط به سال‌های گذشته بود که در کمیسیون ماده 7 بررسی شده و امروز هم منجر به رأی‌گیری نهایی نشد.

وی افزود: از مباحث امروز که در شورای شهر تهران مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت مسأله نرخ عوارض از جمله عوارض مربوط به طرح ترافیک و پارک حاشیه‌ای و عوارض ساختمانی بود که اعضای شورا به افزایش 25 درصدی نرخ عوارض طرح ترفیک رأی مثبت داند

رئیس شورای شهر تهران گفت: البته بر اساس لایحه‌ای که شهرداری به شورا ارسال کرده بود افزایش 20 درصدی نرخ عوارض مدنظر بود ولی از آنجایی که تورم حدود 40 درصد اعلام شده است اعضای شورا افزایش نرخ عوارض را بر روی 25 درصد افزایش در نظر گرفتند که البته باید ببینیم هیأت تطبیق فرمانداری چه تصمیمی می‌گیرد.

هاشمی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه فرمانداری پایتخت با موضوع اجرای لایحه شهر بیدار و زیست شبانه مخالفت کرده است و نظر شما در این زمینه چیست،‌گفت: مصوبات شورا مربوط به زمان کرونا نیست و بسیاری از قوانین جاری کشور را در حال حاضر ستاد کرونا بر روی آن حساسیت دارد به طور مثال سینماها بازگشایی شده ولی این ستاد اعلام کرده فاصله اجتماعی رعایت شود و تعداد افراد داخل سینما بیشتر از 15 نفر نباشند.

وی گفت: در مورد لایحه شهر بیدار هم می‌تواند این موضوع در نظر گرفته شود و یا مثلا ستاد کرونا اعلام کند فعلاً امکان اجرا نیست.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه نرخ عوارض طرح ترافیک برای خبرنگاران و جانبازان برای سال 1400 چه تغییری کرده است گفت: تقریبا این موضوع مشابه قبل پیش‌بینی شده و تغییری نداشته است و تخفیف‌های 50، 90 و یا 100 درصدی مشابه قبل به قوت خود باقی است.

وی در مورد راه‌اندازی کمپین آرزوها گفت:‌ ایجاد این کمپین ابتکار یکی از اعضای شورای شهر بوده و بهتر است در این مورد با زهرا نژادبهرام در این زمینه صحبت کنید.

هاشمی گفت: قبلا در منطقه 6 تهران به صورت آزمایشی این کمپین راه‌اندازی شد و از من هم جهت حضور در برنامه مربوطه دعوت به عمل آمده بود، از من خواستند که آرزویی کنم و من هم آرزوی خود را با شعر آرش کمانگیر (گر به نزدیک فرود آید خانه‌مان،  تنگ آرزومان، کور ور بپرد دور تا کجا) مطرح کردم.

رئیس شورای شهر تهران گفت: خانم نژادبهرام علاقه‌مند بودند که آرزوی اول مردم تهران چیست و فکر کنم در حال حاضر متوجه شده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز