مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی صبح امروز از افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تا پایان هفته خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، صادق ضیاییان با اشاره به اینکه تا روز پنجشنبه (۱۶ بهمن) جوی آرام در بیشتر مناطق کشور حاکم است، اظهار کرد: از فردا تا پنجشنبه (۱۴ تا ۱۶ بهمن) در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی دور از انتظار نیست.

وی در ادامه با بیان اینکه طی امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ بهمن) نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است، اظهارکرد: از بعد ازظهر روز پنجشنبه سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور خواهد شد.

ضیاییان ادامه داد: از این رو طی روز جمعه (۱۷ بهمن) در استان‌های واقع در غرب کشور و به‌تدریج در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی بارش برف و باران خواهیم داشت. سامانه بارشی طی روز شنبه (۱۸ بهمن) در نیمه غربی کشور فعال خواهد بود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۴ بهمن) صاف همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (۱۵ بهمن) نیز صاف و غبارآلود با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز