جانشین رئیس پلیس پیشگیری ناجا در همایش روسای کلانتری و پاسگاه های استان در شهر "اراک" با اشاره به کاهش چهار درصدی سرقت در کشور، گفت: آموزش و توانمندسازی کارکنان یکی از مهمترین مولفه های اجرایی ناجا در پیشگیری از جرایم است.

به گزارش مرور نیوز، سردار مهدی معصوم بیگی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از اولویت های اساسی و مهم در نیروی انتظامی پیشگیری از جرم است، افزود: این اولویت یکی از اولویت های راهبردی و هدف گذاری شده در دستور العمل اجرایی ناجا است.

وی با اشاره به کاهش چهار درصدی سرقت در هشت ماهه نخست امسال در کشور خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های عملیاتی انجام شده و رویکرد پیشگیرانه، اقدامات مطلوبی در سطح استان مرکزی اجرایی شده که بازتاب کاهش 6 درصدی سرقت در این استان را به همراه داشته است.

وی به توفیقات مطلوب پلیس استان مرکزی در برخورد با جرایم خشن و جنایی نیز اشاره و تصریح کرد: کلانتری و پاسگاه های انتظامی به عنوان خط مقدم نیروی انتظامی با انجام دقیق و کامل وظایف در ارتقاء رضایت مندی آحاد جامعه به عنوان سرمایه های حساس، نقشی کلیدی دارند که این مهم به خوبی در استان مرکزی بازتاب دارد.

سردار معصوم بیگی اظهار داشت: نیروی انتظامی در پیشبرد برنامه های امنیت بخش خود با تمرکز بر توانمندی کارکنان و ارتقای آموزش، توجه به روز آمدی پلیس در بهره گیری از فناوری های نوین و استفاده از ظرفیت و مشارکت همگانی آحاد جامعه، راهبردهای اجرایی خود را دنبال می کند.

وی با اشاره به توجه ویژه نیروی انتظامی در امر آموزش و روز آمدی مدیران و مسوولان انتظامی در توسعه فرهنگ مردم مداری و جامعه محوری، گفت: تربیت مربی در بخش های تخصصی از ماموریت های پلیس در راستای ارتقاء سطح دانش و مهارت همکاران از برنامه هایی است که به شکل کارشناسی و هدفمند در حال اجراست.

این مقام ارشد انتظامی در نیروی انتظامی کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی را هسته عملیاتی پلیس خواند و ادامه داد:‌ در این هدف گذاری، کلیه کارکنان انتظامی در سطوح مختلف و به ویژه در کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی تحت آموزش های حرفه ای قرار می گیرند.

 

فعالیت 60 هزار نگهبان محله، موسسات حفاظتی و مراقبتی در کشور

این مقام مسئول در نیروی انتظامی از تشکیل شورای کارشناسی تحول کلانتری ها در نیروی انتظامی خبر داد و تصریح کرد: در بستر ایجاد این شورای تحولی، افزایش تعامل بین آحاد جامعه و نیروی انتظامی دنبال می شود که به زودی نتایج و فرایند اجرایی آن ابلاغ خواهد شد.

سردار معصوم بیگی به برنامه های انجام شده در مدیریت کیفیت در نیروی انتظامی نیز اشاره کرد و گفت: این طرح در حال حاضر در 70 درصد کلانتری ها در سطح کشور انجام و در استان مرکزی نیز اقدامات بسیار خوبی در این حوزه اجرایی شده است.

این مقام انتظامی کشور به فعالیت 60 هزار نگهبان محله، موسسات حفاظتی و مراقبتی در کشور اشاره کرد و بیان داشت: لازم است در چارچوب قوانین از این ظرفیت در بسیاری از اماکن عمومی و مجتمع ها به شکلی گسترده تر استفاده شود .

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس، جانشین رئیس پلیس پیشگیری ناجا در پایان از انتظام بخشی مطلوب استان مرکزی در بحث کنترل مدیریت جمعیت در مراسم اربعین امسال تقدیر کرد و اظهار داشت: این اقدام با مدیریت کار آمد و تلاش گسترده مجموعه انتظامی این استان صورت گرفته است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز