رئیس پزشکی قانونی کشور ضمن افتتاح پزشکی قانونی منطقه جنوب تهران درباره آخرین وضعیت تشخیص هویت فوت‌شدگان حادثه قطار سمنان و شهدای حله توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش مرور نیوز، احمد شجاعی در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان پزشکی قانونی جنوب تهران واقع در منطقه 16 با حضور در جمع خبرنگاران درباره آخرین بررسی‌های پزشکی قانونی در تشخیص هویت فوت شدگان حادثه قطار سمنان گفت: با بررسی‌هایی که در پزشکی قانونی انجام شد، 43 نفر تشخیص هویت شدند، یعنی از حادثه سمنان هر پیکر و قطعه‌ای که به پزشکی قانونی داده شد آن را تشخیص هویت و اعلام کردیم.

وی درباره امکان مفقود شدن برخی مسافران این قطار گفت: در زمینه مفقودی‌ها ما مسوول نیستیم و اگر باز هم پیکری به ما تحویل داده شود آن را تشخیص هویت می‌کنیم. بنابراین پیگیری اینکه آیا مفقودی وجود دارد یا خیر با مسوولان مربوطه است و ما فقط تشخیص هویت می‌دهیم و نمی‌توانیم آماری در این زمینه اعلام کنیم.

رئیس کل پزشکی قانونی کشور درباره شهدای حادثه حله نیز گفت: تمام قطعات و پیکرها بررسی شده و 57 نفر را تشخیص هویت و اعلام کردیم که از بین آنها 2 نفر خارجی بودند که یک نفرشان تبعه عراق و یک نفرشان هم تبعه کشور افغانستان بود.

وی همچنین در مراسم افتتاح این مجتمع که صبح امروز برگزار شد، ضمن تشکر از تمامی سازمان‌ها و افرادی که در افتتاح این مجتمع کمک کردند، گفت: وظیفه همه ما خدمت به مردم به معنای واقعی است نه اینکه فقط شعار خدمت بدهیم.

وی افزود: بنابراین باید به مردم خدمت کرده و برایشان تسهیلات فراهم کنیم. باید توجه کرد که منطقه جنوب تهران نیاز زیادی به ایجاد یک مرکز پزشکی قانونی داشت چراکه مراجعان باید مسیر طولانی را از این منطقه به پزشکی قانونی طی می‌کردند بنابراین ایجاد این مرکز به عنوان اولین خدمتی است که برای مردم این منطقه انجام دادیم که در عین حال فضای خوبی هم دارد.

رئیس کل پزشکی قانونی کشور ادامه داد: علی‌رغم اینکه کار تکمیل این ساختمان مدت زیادی طول کشید اما باز هم از سازمان مسکن و شهرسازی برای حمایتی که انجام دادند تشکر می‌کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز