مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر از راه‌اندازی خط تولید هالوفایبر (رشته‌های مورد نیاز در تولید صافی دیالیز) تا ۲۲ بهمن و همسو با اقتصاد مقاومتی در شرکت تجهیزات پزشکی هلال‌احمر خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، مهدی عبدوس با اعلام اینکه تا ۲۲ بهمن خط تولید هالوفایبر (رشته های مورد نیاز در تولید صافی دیالیز) راه‌اندازی خواهد شد، گفت: این محصول هم اکنون از خارج، وارد کشور می‌شود و در سال حدود ۶ میلیون یورو برای شرکت تجهیزات پزشکی هلال و ۲۰ میلیون یورو برای کشور ارزبری دارد، اما با تولید آن در داخل علاوه بر خودکفایی، توان صادرات به سایر کشورها را نیز خواهیم داشت.

وی افزود: هم‌اکنون کشور تولید کننده هالوفایبر (رشته‌های مورد نیاز در تولید صافی دیالیز) با انتقال تکنولوژی تولید این محصول به داخل کشور موافقت کرده و نقشه کار شرکت سها برای راه‌اندازی این خط تولید، یکسال خواهد بود.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر با اشاره به افزایش هماهنگی و هم‌افزایی میان داروخانه‌های مرکزی و  مراکز استان‌های هلال‌احمر، اظهار داشت: بر این اساس با توجه به تاخیر کمی که از سوی بیمه‌ها در پرداخت به داروخانه‌ها وجود دارد، تلاش کرده‌ایم تا سبد کامل‌تری را برای داروخانه‌ها تهیه کنیم.

وی گفت: هم‌اکنون داروخانه‌های هلال‌احمر در داخل تهران تا ساعت شش بعد از ظهر نسخه‌های بیماران را تایید می‌کنند؛ چراکه هدف اصلی این است که زیاد خط‌کش حسابداری و مالی در این زمینه نگذاریم تا به عنوان بازو و معین سیستم سلامت و سازمان‌های بیمه، خدمات بهتری به هموطنان ارائه دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز