رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، کاهش ۵ درصدی مددجویان در ۸ ماهه نخست سال ۹۵ را رویدادی بی سابقه دانست.

به گزارش مرور نیوز، سید پرویز فتاح برای بررسی مسائل و مشکلات پیش روی مددجویان کمیته امداد با اعضای کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس در خانه ملت دیدار و گفتگو کرد.

رئیس کمیته امداد در این دیدار با اشاره لزوم افزایش کیفیت خدمات ارائه شده کمیته امداد برای توانمندسازی مددجویان تحت حمایت، گفت: سال گذشته با جذب ۱۰۰درصدی اعتبارات این نهاد ، ۱۲۰هزار نفر از مددجویان توانمند و از تحت حمایت این نهاد خارج شده اند و امسال نیز با تحقق اعتبارات درنظر گرفته شده یکصد هزار نفر دیگر از مددجویان خودکفا می شوند.

فتاح با تاکید بر ضرورت نظارت کمیسیون اصل نود درباره عدم اجرای برخی مصوباتی که به افزایش رفاه مددجویان منجر می شود، افزود: افزایش  نظارت این کمیسیون سبب توانمندی و خودکفایی مددجویان می شود، چرا که تصویب قوانین و ضوابط اجرایی، اصلی ترین عامل برای کاهش مشکلات آنان به شمار می آید.

وی کاهش ۵ درصدی مددجویان در ۸ ماهه نخست سال ۹۵ را رویدادی بی سابقه دانست و مطرح کرد: رویکرد کمیته امداد توانمندسازی خانواده های تحت حمایت و خودکفایی آنان  است که در این زمینه اجرای ضوابط و پالایش های واقعی دامنه مددجویان امری ضروی محسوب می شود.

رئیس کمیته امداد با اشاره به شفافیت عملکرد کمیته امداد در بخش های مختلف گفت: همواره تمامی دستگاه های نظارتی کشور بر عملکرد این نهاد در تمامی امور نظارت داشته اند تا جایی که می توان گفت گردش مالی کمیته امداد کمترین میزان تخلف و شکایت را در میان دستگاه های اجرایی داشته است.

وی در ارتباط با بهره مندی از شیوه های نوین و کارآمد در جذب کمک های مردمی، اظهار کرد: در صدد هستیم با تغیر رویکرد و شیوه کنونی در جمع آوری کمک های مردمی همچون صدقه و زکات، شیوه های کارآمد امروزی را در این خصوص اجرایی کنیم تا با نگاه و تفکر عمومی شاهد مشارکت بیش از پیش مردم و خیران برای بهبود شرایط زندگی مددجویان و نیازمندان جامعه باشیم.

در ادامه این دیدار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر شفافیت عملکرد کمیته امداد، خواستار اهتمام بیشتر این نهاد نسبت به عملکرد مدیران و کارکنان خود و میزان اقدامات مالی شدند و آمادگی این کمیسیون را برای تصویب و همراهی با کمیته امداد در تمامی برنامه ها به ویژه برنامه ششم توسعه و بودجه سال ۹۶ کل کشور اعلام کردند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز