عضو هیأت مدیره صندوق بازنشستگی کشوری گفت: پس از محیط زیست و آب، صندوق‌های بازنشستگی مهم‌ترین بحران پیش روی کشور است و مجلس و دولت باید تصمیم جدی در زمینه افزایش سن بازنشستگی تا 65 سال بگیرند.

به گزارش مرور نیوز،  کمال‌الدین پیرموذن گفت: با تصویب بازنشستگی پیش از موعد در مجلس هشتم، هزینه های بسیاری بر صندوق بازنشستگی کشوری تحمیل شد؛ به همین منظور باید در کمیسیون های مختلف مجلس دهم، به ویژه کمیسیون اجتماعی، از مصوبات غیرکارشناسی جلوگیری شود.

وی با اشاره به لزوم رفع خلأهای قانونی و پیگیری مطالبات صندوق از دولت، تصریح کرد: مصوبات غیرکارشناسی مجلس و عدم توجه نهاد دولت به محدودیت منابع مالی صندوق بازنشستگی باعث دو چندان شدن مشکلات و بروز بحران در این صندوق شده است.

پیرموذن گفت: برای کاهش چالش‌های کنونی صندوق بازنشستگی کشوری، طرح‌هایی در دست تدوین است که امیدواریم با پیگیری مستمر مسوولان صندوق و ایجاد هماهنگی لازم بین متولیان دو قوه مجریه و مقننه، مشکلات به حداقل برسد.

وی با بیان اینکه پس از محیط زیست و آب، صندوق‌های بازنشستگی مهم ترین بحران پیش روی کشور است، اظهار داشت: افزایش بهره وری صندوق بازنشستگی کشوری و رفع مشکلات بحرانی آن، از مهم‌ترین اهداف مدیرعامل و هیأت مدیره صندوق است که در سایه همراهی و توجه سایر دستگاه های اجرایی محقق می‌شود.

پیرموذن با بیان اینکه با استفاده از نظرات صاحب نظران و تجارب کشورهای پیشرفته، باید سن بازنشستگی افزایش یابد، تأکید کرد: مجلس و دولت باید تصمیم جدی و تأثیرگذاری در زمینه افزایش سن بازنشستگی تا 65 سال بگیرند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز