سخنگوی اورژانس کشور با اعلام اینکه در آخرین چهارشنبه سوری قرن 1894 نفر مصدوم شده اند گفت :در سال گذشته این آمار 1468 نفر بوده است، ضمن آنکه متاسفانه آمار فوتی های امسال دو برابر سال گذشته بوده است.

به گزارش مرور نیوز، مجتبی خالدی اعلام کرد : از جمله اصلی ترین جراحت های وارده به مصدومان حوادث چهارشنبه سوری ، جراحت های چشمی بود که آمار آن امسال به 527 نفر در کشور رسید که سال گذشته این رقم 512 مورد بود.

وی با بیان اینکه امسال 131 نفر دچار قطع عضو شدند افزود: خوشبختانه آمار امسال قطع عضوی ها کمتر از رقم 193 مورد سال گذشته بوده است.

خالدی همچنین در مورد آمار سوختگی های چهارشنبه سوری نیز گفت : براساس آمار موجود 546 نفر در شب گذشته دچار انواع آتش سوزی های مختلف شدند که البته نسبت به رقم 318 نفری سال گذشته افزایش معنا داری را داشت.

وی در خصوص آمار فوتی ها نیز با ذکر اینکه آمار فوتی های امسال بیشتر از دو برابر سال گذشته بوده است گفت: متاسفانه در حوادث چهارشنبه سوری امسال 9 نفر از هموطنانمان در اقصی نقاط کشور فوت کرده اند که این رقم نسبت به رقم 4 نفر فوتی سال گذشته افزایش دو برابری را نشان می دهد.

سخنگوی اورژانس کشور در مورد آمار جنسیتی مصدومان امسال نیز گفت: براساس گزارش های رسیده 18 درصد مصدومان امسال را بانوان تشکیل می دادند ، ضمن آنکه 46 درصد از مصدومان نیز در رنج سنی 6 تا 18 سال بودند که بیشترین طیف مصدومان را به خود اختصاص می دادند.

وی با ذکر اینکه 70 درصد مصدومان مصرف کننده مواد محترقه بودند گفت: مابقی تماشاچیان یا عابرین پیاده و شهروندان گذری یا نیروهای امدادی بوده اند.

به گفته وی تهران با 153 نفر ، تبریز با 185 نفر و کرمانشاه با 140 نفر در صدر استان های با بالاترین آمار مصدومین قرار داشتند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز