سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش باران در محورهای ۵ استان کشور خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا در خصوص آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور اظهار داشت: در حال حاضر بارش باران در جاده‌های استان‌های قم، تهران، مازندران، قزوین و البرز گزارش شده است.

سرهنگ شیرانی به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارندگی و وزش باد اشاره و بیان داشت:‌ رانندگی ‌در این شرایط نیازمند آمادگی لازم و رعایت احتیاط کامل در رانندگی است چراکه وزش باد شدید باعث بروز پدیده گردوخاک و کاهش میدان دید راننده شده ‌و بارندگی موجب لغزندگی جاده‌ها می‌شود؛ بنابراین رعایت سرعت مطمئنه و افزایش فاصله طولی در این شرایط از الزامات رانندگی است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: تردد و سفر به شهرهای گروه قرمز و نارنجی ممنوع بوده و محدودیت تردد شبانه در تمامی شهرهای کشور در گروه قرمز و نارنجی و زرد و آبی کماکان ادامه دارد.

سرهنگ شیرانی با اشاره به این مطلب که اعمال جریمه و نمره منفی گواهینامه در تخلفات حادثه ساز همزمان انجام می گیرد به شهروندان توصیه کرد: از عجله و شتاب در رانندگی پرهیز کرده و بعد از هر 2 ساعت رانندگی در جاده های کشور به مدت 15 دقیقه استراحت کنند.

وی خاطرنشان کرد: ترافیک در همه جاده ها روان و بدون مشکل بوده و به جز مسیر جاده شهداد به نهبندان و خرم آباد پلدختر ، تمامی جاده های اصلی و مواصلاتی کشور باز است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز