مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشور، زمان قرعه کشی وام ضروری بازنشستگان کشوری را ۲۹ آذر ماه ۹۵ اعلام کرد.

به گزارش مرور نیوز، عباس رشیدی درباره وام بازنشستگان اظهار داشت: قرعه کشی وام ۳ میلیون تومانی بازنشستگان کشوری، روز دوشنبه (فردا) با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل و مدیران صندوق بازنشستگی کشوری و تعدادی از نخبگان و بازنشستگان کشوری انجام می شود.

وی با بیان اینکه اولویت دریافت وام با بازنشستگانی است که تاکنون وام دریافت نکرده اند، گفت: ثبت نام وام ضروری ۹۵، از اول تا ۳۰ آبان ماه از طریق سایت صندوق انجام شد و ۴۱۰ هزار نفر ثبت نام شدند که با توجه به تعداد ثبت نام کنندگان، انجام قرعه کشی ضروری است.

رشیدی یادآور شد: قرار بود در دهه نخست آذرماه قرعه کشی وام انجام شود، اما با توجه به فرآیندهای قانونی و فراهم شدن مقدماتی از سوی بانک، این زمان به روز ۲۹ آذرماه موکول شد.

وی با بیان اینکه پرداخت مرحله اول وام ضروری، در دهه نخست دی ماه قطعاً انجام می شود، گفت: با هماهنگی بانک عامل صندوق، امسال ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت وام ۳ میلیون تومانی به ۲۵۰ هزار نفر بازنشسته اختصاص یافته که در شش مرحله با بازه زمانی دو ماهه به بازنشستگان پرداخت می شود که تلاش می کنیم این بازه های زمانی کوتاه شود.

رشیدی با اشاره به تاریخچه پرداخت وام ضروری بازنشستگان کشوری گفت: از سال ۷۷ پرداخت وام به بازنشستگان کشوری در دستور کار صندوق قرار گرفت که در همان سال ها، حدود ۳۰۰ هزار تومان وام به ۳۰ هزار نفر بازنشسته پرداخت شد. با افزایش سال به سال اعتبارات وام، این مبلغ تا سال ۹۲ به ۶۴ میلیارد تومان اعتبار برای ۴۰ هزار بازنشسته رسید.

وی ادامه داد: با روی کار آمدن دولت یازدهم و رایزنی های صورت گرفته با بانک صادرات به عنوان بانک عامل، جهش چشمگیری اتفاق افتاد و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سال ۹۳ برای پرداخت ۲ میلیون تومان وام به ۲۰۰ هزار نفر بازنشسته تعیین شد. این رقم در سال ۹۴ به ۵۰۰ میلیارد تومان و در سال جاری به ۷۵۰ میلیارد تومان رسید.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: امسال با پرداخت وام ضروری به ۲۵۰ هزار بازنشسته کشوری و با توجه به تعداد بازنشستگان ثبت نام شده و دریافت کننده وام در سنوات گذشته، تمامی جامعه یک میلیون و ۳۱۷ هزار نفری بازنشستگان تحت پوشش صندوق از تسهیلات وام بهره مند خواهند شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز