عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه دولت به تعهدات خود در قبال مدیریت شهری کماکان عمل نکرده است، گفت: متاسفانه رفتارهای دولت و عمل نکردن به تعهدات خودش نشان از جهت گیری های سیاسی دارد.

به گزارش مرور نیوز، محسن پیرهادی با اشاره به اینکه نمی خواهیم تعامل ما با دولت بهم بخورد، افزود: وقتی که می بینیم دولت به تعهدات خود عمل نمی کند، به این تحلیل می رسیم که نگاه دولت به مدیریت شهری مهربانانه نیست.

وی تاکید کرد: دولت در هیچ یک از حوزه حمل و نقل عمومی، نوسازی بافت های فرسوده، پرداخت سهم مدیریت شهری از جرایم راهنمایی و رانندگی و... به تعهدات قانونی خود عمل نکرده است.

پیرهادی عنوان کرد: می دانیم که دولت ثروتمند نیست اما می تواند نیم نگاهی هم به تعهدات خود در قبال شهر و شهروندان تهرانی داشته باشد. باید تاکید کنم که امروز کمک به حمل و نقل عمومی و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی نیاز شهر تهران است.

وی افزود: دولت در بیشتر حوزه هایی که باید طبق قانون به مدیریت شهری کمک می کرده، به تعهدات خود عمل نکرده است و در واقع حقوق شهروندان را ادا نکرده است.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به لایحه پیشنهادی دولت به مجلس درباره بودجه سال آتی گفت: امیدوار بودیم که دولت در بودجه سال آینده توجه ویژه ای به شهرداری ها که درواقع همان مردم می شوند داشته باشد. خصوصا شهرداری تهران که با توجه به حجم جمعیتی که دارد نیازمند توجه ویژه در حوزه حمل و نقل عمومی است. از این رو از نمایندگان مجلس می خواهیم این مهم را در تصویب لایحه بودجه درنظر داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز