وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 85 در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز سه شنبه 4 خرداد 1400 با شاخص 85 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 83 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز سه‌شنبه (۴ اردیبهشت ۱۴۰۰) در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

در طول روز با وزش باد نسبتاً شدید و احتمال رگبار پراکنده، از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

با تداوم ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی سه‌شنبه، برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

با کاهش نسبی تندی باد در صبح روز چهارشنبه (۵ خرداد ۱۴۰۰) و افزایش ترافیک صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق پرتردد افزایش غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق، کاهش کیفیت هوا را به‌دنبال داشته باشد.

به‌تدریج با افزایش ناپایداری جوی همراه با رشد ابرناکی و وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد.

با استمرار این شرایط جوی تا شامگاه چهارشنبه، برقراری وضعیت قابل‌قبول کیفیت هوا را در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز