رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف و انهدام یک شبکه سازمان یافته فرار مالیاتی در جنوب کشور خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا اظهار داشت: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با برگزاری جلسات تعاملی متعدد با مسئولان اداره کل مالیاتی استان ها، در تحقیقاتی از وجود عملیات‌های مالی مشکوک، بدهکاران کارت‌های بازرگانی و فرار مالیاتی افرادی در سال‌های قبل در سطح استان کرمانشاه مطلع شدند.

وی افزود: کارآگاهان در بررسی‌های اسنادی و میدانی بیشتر، متوجه شدند عده‌ای با کارت بازرگانی افراد دیگری با بضاعت مالی کم در گمرکات سراسر کشور از جمله بنادر جنوبی در امر واردات فعالیت عمده داشته و از این طریق فرار مالیاتی بیش از ۵۲ میلیارد تومانی داشته اند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا تصریح کرد: در ادامه با قوت گرفتن احتمال سوء استفاده از کارت بازرگانی توسط شخص و یا اشخاصی دیگر، با هماهنگی قضائی و اعلام شکایت رسمی از سوی نماینده حقوقی سازمان امور مالیاتی، شناسایی و دستگیری سایر متهمان وارد مرحله جدیدی شد.

سردار مقیمی افزود: در نهایت مشخصات ۳۵ نفر از مرتبطان استفاده از کارت بازرگانی به عنوان حق العمل کار و صاحبان کالا، استخراج و مخفیگاه آن‌ها در استان‌های بوشهر، هرمزگان و خوزستان شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه منسجم و هماهنگ دستگیر که پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا در پایان تاکید کرد: فرار مالیاتی اثرات مخرب منفی بر اقتصاد کشور وارد می‌سازد و امروزه تعامل پلیس امنیت اقتصادی با اداره امور مالیاتی واقدامات صورت گرفته در این زمینه موجبات وصول مالیات را فراهم کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز