وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 81 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۰ با شاخص 81 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 87 در شرایط سالم قرار داشته است.

 پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبح روز دوشنبه (۱۴ تیر ۱۴۰۰) عدم وزش باد مؤثر همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

با رشد نسبی ناپایداری جوی در طول روز همراه با وزش باد مؤثر پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد، بااین حال، احتمال تولید و تجمع آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر، کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق را به همراه خواهد داشت.

کاهش تندی باد تا اواخر وقت دوشنبه، پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

این وضعیت جوی تا صبح روز سه‌شنبه (۱۵ تیر ۱۴۰۰) ادامه خواهد یافت و با آغاز تردد خودروها کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر در طول روز تا حدودی شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد شد، هرچند با افزایش دما و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، در ساعات بعدازظهر بر غلظت این آلاینده افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در برخی مناطق کاهش پیدا خواهد کرد.

کاهش نسبی تندی باد تا ساعات پایانی سه‌شنبه و افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق شده و بنابراین برقراری وضعیت نامطلوب در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز