وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 96 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه 25 مرداد 1400 با شاخص 96 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 84 در شرایط سالم قرار داشته است.

 پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبح روز دوشنبه (۲۵ مرداد ۱۴۰۰) کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

به‌تدریج با افزایش تندی باد در طول روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد، هرچند با تولید و تجمع آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر، کاهش کیفیت هوا در برخی نواحی دور از انتظار نخواهد بود.

با کاهش تندی باد تا اواخر وقت دوشنبه همراه با ترافیک شامگاهی بر غلظت آلاینده‌ها افزوده خواهد شد و به تبع آن کیفیت هوا در برخی مناطق در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

تداوم این شرایط جوی تا صبح روز سه‌شنبه (۲۶ مرداد ۱۴۰۰) همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی باعث تجمع آلاینده‌ها خواهد شد و انتظار می‌رود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد، علاوه بر این با افزایش دما و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، در ساعات بعدازظهر بر غلظت این آلاینده افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در برخی مناطق کاهش پیدا خواهد کرد.

عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی سه‌شنبه سبب افزایش غلظت ذرات معلق شده و بنابراین برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز