معاون اول قوه قضائیه بیان کرد: مبارزه با فساد از زمان ریاست آقای رئیسی بصورت جهشی آغاز شده است و هم اکنون پرچم مبارزه با فساد به دست آقای محسنی اژه‌ای رسیده است و مبارزه با فساد ادامه دارد.

به گزارش مرور نیوز، محمد مصدق معاون اول قوه قضائیه در آیین معارفه معاون حقوقی و امور مجلس که صبح امروز برگزار شد ضمن عرض تسلیت ایام عزاداری امام حسین (ع) اظهار کرد: بزرگترین درس عاشورای حسینی، احیای ارزش‌های اسلامی و مبارزه جدی با فساد است.

وی ادامه داد: مبارزه با فساد از کلمات امام حسین (ع) برگرفته شده هنگامی که یزید بر تخت خلافت نشست، موضوع بیعت پیش آمد آن‌گاه امام حسین (ع) وصیت‌نامه‌ای نوشت و تقدیم برادرش محمد حنفیه کرد که بعد از آن مشخص شد اساسا قیام امام حسین برای مبارزه جدی با فسادی بوده است که آن موقع عالمگیر شده بود.

وی افزود: امام حسین (ع) در آن وصیت‌نامه گفت من برای چند روز حکومت قیام نکردم، قیامم برای این است که می‌بینم امت پیامبر دچار انحراف شده است و من هدفم از این قیام این است که امر به معروف و نهی از منکر کنم.

مصدق بیان کرد: وقتی امروز در جامعه صحبت از امر به معروف و نهی از منکر می‌شود فکر می‌کنیم منظور این است که به خانمی بگوییم روسریت عقب است و آن را جلو بکش، آیا  قیام امام حسین برای این موضوع بود؟

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه احیای ارزش‌های جامعه یک معروف است و همه باید به دنبال آن بروند گفت: مبارزه جدی با فساد پیام مهم عاشورا است.

وی ادامه داد: مبارزه با فساد از زمان ریاست آقای رئیسی بصورت جهشی آغاز شده است و هم اکنون پرچم مبارزه با فساد به دست آقای محسنی اژه‌ای رسیده است و مبارزه با فساد ادامه دارد.

مصدق با بیان اینکه بارقه امیدی در جامعه مبنی بر عملکرد خوب قوه قضائیه آغاز شده است گفت: بار‌ها به سند تحول قضایی اشاره شده است و این سند نقشه راه ما است و این سند مسیر آینده قوه قضائیه است.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: در سند تحول قضایی به ارتباط مردم و جامعه توجه شده است قوه قضائیه مکلف است سندی برای جامعه تدوین کند تا زمانی که ما خود را خادم مردم ندانیم هیچگاه بند سند تحول اجرایی نمی‌شود.

وی گفت: هر فردی که روی صندلی نشسته باید اعتقاد داشته باشد که مشکلات مردم باید حل شود بی توجهی به مردم و مشکلات آن‌ها حرام است ما حق نداریم صدایمان را برای متهم و شاکی بلند کنیم.

مصدق با بیان اینکه قوه قضائیه امروز مصمم است مسیر خود را با پشتوانه علمی طی کند گفت: امروز تمام رفتار و حرکت ما در قوه قضاییه باید مبتنی بر قانون باشد باید امروز چهره قوه قضائیه را به گونه‌ای در معرض عموم بگزاریم که آن‌ها مارا نقد کنند.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: مکلف هستیم قوه قضائیه را بر اساس قانون مندی پیش ببریم و دومین خط قرمز ما در برخورد با مفاسد اقتصادی این است که با اخلال گران در نظم عمومی جامعه مقابل کنیم.

وی گفت: با کسانی که به احتکار دارو، عرضه دارو و تقلب آن می‌پردازند باید مقابل کرد دادستان‌های ما مدعی العموم برای احقاق حقوق مردم هستند ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که امنیت جامعه مخدوش شود ما اجازه نمی‌دهیم یک پزشک با تزریق آب مقطر سودجویی کند اجازه نمی‌دهیم یک یا دو فرد در جامعه پزشکی زحمات پزشکان را مخدوش کند.

مصدق گفت: پرونده پزشک قلابی که در البرز واکسن کرونا تزریق کرده بود درحال جریان است و همان روزی که این پرونده مطرح شد بنده به دادستان استان گفتم که باید ظرف ۱۵ روز کیفرخواست صادر شود، زیرا در آن زمان مردم می‌گویند قوه قضائیه به بلوغ کافی رسیده است .  

معاون اول قوه قضائیه بیان کرد: در این پرونده به دنبال شاکی نبستیم، زیرا احساس آرامش را از جامعه گرفته است؛ قوه قضائیه به احدی اجازه نمی‌دهد که کاری اشتباه انجام دهند.

وی اظهار کرد: انشالله طبق سند تحول قوه قضائیه را ادامه میدهیم.

معاون اول قوه قضائیه  گفت: ۱۵۰ مقرره در معاونت حقوقی طی دو سال اخیر تدوین شده و  بیش از ۱۰۰ مقرره به سرانجام رسیده و جا دارد از همه همکاران خود تشکر کنم انتظار آن است که جناب آقای قدرتی هماهنگی‌ها را در معاونت حقوقی انجام دهد. در حقیقت ریل‌گذاری انجام شده است و ایشان باید مدیریت کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز