۲۰ دستگاه آمبولانس و ۲۹ دستگاه موتورلانس، پنج دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۴ دستگاه خودرو پشتیبانی مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین در تهران را پوشش می دهند.

به گزارش مرور نیوز، پیمان صابریان در خصوص استقرار اورژانس در مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین اظهار کرد: با توجه به اینکه طبق سنوات گذشته در بحث اربعین آمادگی داشتیم به کلیه پایگاه‌ها و دیسپچ اورژانس تهران آماده باش کامل دادیم.

وی ادامه داد:‌ ناوگان آمبولانسی نیز از شش صبح فردا روز اربعین تا پایان مراسم حضور دارند.. ۲۰ دستگاه آمبولانس و ۲۹ دستگاه موتورلانس، پنج دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۴ دستگاه خودرو پشتیبانی این مراسم را پوشش می دهند.

صابریان تاکید کرد: هماهنگی و آماده باش در کلیه مراکز درمانی محدوده راهپیمایی انجام شده است و سه دستگاه آمبولانس اورژانس شهر سالم نیز به کار گرفته شده است.

وی ادامه داد: آغاز مراسم پیاده روی پنج مسیر که ابتدای هر کدام از آن ها میدان امام حسین، حرم مطهر امامزاده حسن، مسجد جامع جمهوری، باقر شهر و بزرگراه ورامین است و انتهای آن ها به حرم حضرت عبدالعظیم ختم می شود. در هر یک از این مسیر ها افرادی را به عنوان مسئول و نماینده عملیاتی گذاشتیم که هماهنگی ها با آن ها انجام شود.

رییس سازمان اورژانس کشور اظهار کرد: هشت دستگاه آمبولانس، شش دستگاه موتورلاتس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک دستگاه خودرو پشتیبانی نیز در چهار ضلع حرم عبدالعظیم حسنی پوشش عملیاتی خاص حرم را به عهده دارند. اورژانس های هوایی نیز در آماده باش هستند که اگر نیاز بود بتوانیم از آن ها کمک بگیریم. اورژانس های بانوان نیز در محوطه و محدوده حرم استقرار دارند و تیم عملیات ویژه نیز فعال است.

وی افزود:‌ کانترهای دیسپچ را نیز برای هدایت عملیات افزایش دادیم که پشت خطی کم باشد و بتوانیم به سرعت جوابگوی مردم باشد. مرخصی ها لغو شده و پرسنل عملیات ستادی اقدامات لازم را انجام می دهند. همچنین پایگاه های کنار جاده ای در آماده باش هستند. اتوبوس آمبولانس ها هم به دیزستر باکس مجهز شدند که در صورت نیاز بتوانیم از آن استفاده کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز