فرمانده کل انتظامی کشور گفت: می‌توانیم با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس درباره راهیان‌نور در دو موضوع تردد خودروها و کاروان‌ها به منظور جلوگیری از بروز حوادث جاده‌ای و برقراری امنیت کاروان‌ها در مسیر و محل‌های اسکان همکاری کنیم؛ براین اساس امسال نیز تلاش می کنیم تا بهترین دوره را داشته باشیم.

به گزارش مرور نیوز، سردار حسین اشتری در حاشیه همایش مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس که در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، توضیح داد: این همکاری در چند سال گذشته بین انتظامی جمهوری اسلامی ایران و بنیاد حفظ آثار و  نشر ارزش های دفاع مقدس باعث شد تا از بروز حوادث جاده‌ای پیشگیری شود و حادثه‌ای طی چند سال گذشته روی ندهد لذا  امسال نیز انتظامی کشور آمادگی کامل برای این همکاری دارد.

وی یادآور شد: یکی از کارهایی که برای کار ما برکت دارد بحث راهیان نور است؛ به همین جهت امیدواریم ما هم نقش و کمکی در بهتر برگزار شدن آن داشته باشیم. موضوع بعدی هم‌ این است که هر چه بتوانیم نشر ارزش‌های دفاع مقدس در جامعه داشته باشیم از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری کرده و تهدیدات را هم ختثی می‌کند و حتی باعث رشد و ارتقاس کشور در حوزه‌های مختلف نیز می شود؛ به‌عبارت دیگر  اگر بتوانیم روحیه انقلابی و جهادی که رزمندگان ‌ما در دفاع مقدس داشتند را در جامعه نهادینه  کنیم،به طور قطع باعث ارتقای بیشتر جامعه در حوزه‌های مختلف خواهد شد.

وی گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در تلاش است تا با تأسی از شهدای دفاع مقدس و شهدای پس از آن و نیز تاکیدات فرمانده معظم کل قوا، روحیه انقلابی و غیرت دینی را در مجموعه ناجا ارتقا دهد لذا امروز با ورود جوانان با انگیزه و انقلابی و نیز با توان‌های خوب و حرفه‌ای در راستای منویات ‌امامین ‌انقلاب و اهداف رزمندگان دوران دفاع مقدس امیدواریم بتوانیم برای تامین امنیت و آسایش بیشتر مردم خدمت بیشتری را انجام دهیم. ساختار جدید هم که با ابلاغ فرمانده معظم کل قوا به ناجا صورت گرفت، موجب تحول بزرگی خواهد شد و اثرات آن را در ناجا و کشور در ماه‌ها و سال‌های آینده مشاهده خواهیم کرد تا بتوانیم ماموریت‌های محوله را با قدرت، قوت و تجهیزات و نیز توانمندی و حرفه‌ای گری بیشتری انجام دهیم و البته در خدمت رسانی به مردم هم گام های بلندتری را برداریم.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: یکی از وظایفی که بر عهده ناجا قرار دارد موضوع ترافیک و همکاری با کاروان‌های راهیان نور است که در این رابطه قبل از شیوع کرونا به واسطه اقدامات خوبی که صورت گرفت، شاهد نظم خاصی در تردد کاروان‌های راهیان نور بودیم که باعث شد هیچ تصادف و خسارت جانی نداشته باشیم و در حوزه امنیت نیز ناجا با تمام توان ورود پیدا کرد و در این رابطه هم هیچ مشکل امنیتی نداشتیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز