ذبیح الله خداییان سخنگوی قوه قضائیه صبح امروز در نشست خبری از رد اموال اختلاس شده در هولدینگ یاس به بیت المال خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، ذبیح الله خداییان سخنگوی قوه قضائیه درباره فایل صوتی منتشر شده در خصوص برخی تخلفات در سپاه پاسداران گفت: این فایل صوتی فایل تازه‌ای نیست و سال‌های پیش پیش منتشر شده بود. در این پرونده نسبت به شناسایی تعدادی از افرادی که در یکی از شرکت‌های بنیاد تعاون سوء استفاده کردند در همان زمان اقدام شد و با کمک سازمان قضایی نیروهای مسلح آن افراد دستگیر شدند و پرونده در قوه قضائیه مورد رسیدگی قرار گرفت و برخوردی که متهمین این پرونده صورت گرفت نیز سریعتر و قاطع تر بود و برخی از متهمان این پرونده در تمام طول رسیدگی به پرونده بازداشت بودند.

وی افزود: یکی از افرادی که در این فایل صوتی به ایشان اشاره شده است عیسی شریفی نسب بود. این شخص در ۴ سال فرایند رسیدگی به صورت مستمر بازداشت بودند و ایشان نهایتا به ۲۰ سال حبس تعزیری، رد مال و جزای نقدی محکوم شدند و تمام اموالی که این شخص از شرکت برداشت کرده بود به بیت المال به میزان ۵۰۰ میلیارد تومان برگشت داده شد و معادل همین وجه نیز به جزای نقدی محکوم شده است.

خداییان ادامه داد: محسن سجادی نیا از دیگر محکومان این پرونده هم به ۳۰ سال حبس و رد مال و جزای نقدی محکوم شده بود. محمود خاکپور هم به ۵ سال و نیم حبس و رد مال محکوم شده بود و برخوردی که سازمان قضائی نیروهای مسلح در این پرونده داشت، برخوردی قاطع و شدید بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز