براساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای تهران امروز جمعه 2 اردیبهشت 1401 با شاخص 90 در وضعیت قابل قبول قرار گرفت.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز جمعه 2 اردیبهشت 1401 با شاخص 90 در وضعیت قابل قبول قرار گرفت همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی 24 ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 97 در وضعیت قابل قبول قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز جمعه (۲ اردیبهشت ۱۴۰۱) با وزش باد مؤثر و کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت. وزش باد مؤثر در طول روز از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. با کاهش نسبی تندی باد تا اواخر وقت جمعه و افزایش ترافیک شامگاهی تا حدودی بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق پرتردد را به‌دنبال خواهد داشت. کاهش تندی باد تا صبح روز شنبه (۳ اردیبهشت ۱۴۰۱) ادامه خواهد داشت و پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد شد، هرچند با کاهش تردد خودروها در روز تعطیل برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق مورد انتظار است. حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز همراه با افزایش نسبی دما می‌تواند شرایط مناسب برای تولید و افزایش غلظت آلاینده‌ ازن را در برخی مناطق فراهم کند. شایان ذکر است با عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی شنبه و افزایش ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز