رئیس پلیس راهور، از طرح عیدانه پلیس برای هموطنان در حوزه راهنمایی و رانندگی خبر داد.

 

به گزارش مرور نیوز، سردار سید کمال هادیانفر، در نشست خبری که صبح سه شنبه ۲۱ تیر ماه ۱۴۰۱ در محل ساختمان پلیس راهور برگزار شد، از طرح عیدانه پلیس به مناسبت عید غدیر خم خبر داد و گفت: اولین عیدانه پلیس این است که افرادی که به تازگی گواهینامه می‌گیرند یا تغییر پایه در گواهینامه دارند، حداکثر ظرف ۷۲ ساعت گواهینامه آنها به درب منزلشان ارسال می‌شود.

وی افزود: دومین عیدانه پلیس طرح تقسیط جریمه خودرو و موتورسیکلت‌های توقیفی در پارکینگ‌ها و سومین عیدانه در نظر گرفتن تسهیلاتی برای عدم توقیف خودروهایی که خلافی بالای ۳ میلیون تومان دارند در بازه زمانی عید قربان تا عید غدیر است.

هادیانفر بیان کرد: آخرین عیدانه پلیس تحویل ۷۲ ساعته کارت خودرو به شرط درست بودن اطلاعات و آدرس است. همچنین افرادی که حکم مأموریت و مجوز سفر در ایام کرونا داشتند اما در آن زمان جریمه شدند، می‌توانند همچنان برای پاک کردن جرایم به مراکز اجراییات پلیس در سراسر کشور مراجعه کنند.

رئیس پلیس راهور گفت: تصمیم داریم در برنامه هفتم حدود ۱۷ هزار جان باخته در سال را به نصف کاهش دهیم که البته کار بزرگی است و بدون کمک دولت امکان پذیر نیست، البته اگر به کاهش فوتی‌های تصادفات دست پیدا کنیم می‌توانیم بگوییم مصدومان هم کاهش پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ میلیون نفر در کشور گواهینامه دارند، ادامه داد: بخش زیادی از موتورسیکلت سواران گواهینامه ندارند و باید شرایط دریافت گواهینامه موتورسیکلت را آسان کنیم، هم هزینه را پایین بیاوریم و هم شرایط دیگری مانند عدم نیاز به امتحان آئین نامه برای فردی که قبلاً گواهینامه خودرو دریافت کرده است.

هادیانفر افزود: پیش بینی می‌کنیم ترددها و سفرها با کاهش کرونا افزایش پیدا کند، به ویژه اگر تعطیلاتی به پنج شنبه و جمعه نزدیک باشد.

رئیس پلیس راهور گفت: ۲ میلیارد و ۱۳۱ میلیون تردد در ۳ ماهه اول امسال ثبت شده و ۳۶ درصد سفرها افزایش پیدا کرده است.

به گفته هادیانفر، ۸۷ درصد سفرها مربوط به خودروهای سبک و ۱۳ درصد سفرها مربوط به خودروهای سنگین است و میانگین سرعت ۷۸ کیلومتر در ساعت بوده است.

وی بیان کرد: در بحث اصلاح نقاط حادثه خیز، وزارت راه کند عمل می‌کند و باید وزارت راه و وزارت کشور برنامه جدی برای رفع نقاط حادثه خیز و اصلاح دوربین‌های جاده‌ای داشته باشند.

هادیانفر با اشاره به اینکه از خودروسازان برنامه جامع ارتقا کیفی و کمی خودروها را طلب کرده ایم، تصریح کرد: با هیچ امضای طلایی مجوز خودرو برای تردد در شهر صادر نمی‌شود و خودروی ناایمن را پلاک نمی‌کنیم.

رئیس پلیس راهور گفت: پلیس بر موضع خود برای شماره گذاری خودروها محکم ایستاده است و خودروی ناایمن چه داخلی و چه خارجی را شماره گذاری نمی‌کنیم.

وی تصریح کرد: علت فوت بیش از ۳۴ درصد افراد در تصادفات، نا ایمن بودن خودرو بوده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز