بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (۲۵ آذرماه) در شرایط ناسالم است.

به گزارش مرور نیوز ، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، در شرایطی که هوای پایتخت برای دهمین روز متوالی آلوده است که پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است تداوم شرایط پایدار جوی، عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها تا صبح امروز (۲۵ آذرماه) همراه با آغاز تردد خودرو‌ها سبب افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق خواهد داشت.

حاکمیت جو نسبتاً آرام طی روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک شامگاهی تا ساعات پایانی پنجشنبه افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق را به‌دنبال داشته است.

بر اساس این گزارش هم‌اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۱۵۱ یعنی شرایط ناسالم قرار دارد همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۷۲ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم قرار داشت.

در این شرایط جوی افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج ازمنزل خودداری ورزند. افراد دیگر باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.