سخنگوی سازمان آتش نشانی از سرایت آتش به دو انبار قدیمی در جنوب پایتخت خیابان ناصر خسرو خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اعلام کرد: ساعت ۱۲:۴۳ دقیقه ظهر امروز یک مورد حادثه آتش سوزی در خیابان ناصرخسرو، کوچه مروی به سامانه ۱۲۵سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد که بلافاصله سه ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام می شوند.

وی افزود: در محل مشاهده میشود یک انبار یک طبقه به وسعت ۸۰ متر با سقف قدیمی شیربانی و قیربانی شده که حاوی کالاهای لوازم خرازی، رنگ و مواد قابل اشتعال بود طعمه حریق شده است.

ملکی تصریح کرد: زیر زمین حدودا ۴۰ متری این ملک نیز با راه پله ای تنگ و باریک و مملو از جنس کاملا دچار حریق شده بود و آتش به دلیل قیراندود شدن به سقف انبار نیز سرایت کرده بود و دود غلیظی کل مجموعه را فرا گرفته بود که از فواصل دور نیز قابل رویت بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی اعلام کرد: متاسفانه آتش به بخشی از انبار ۲ طبقه ایی قدیمی که در مجاورت این مجموعه قرار داشت و محل دپوی مواد آتش زا نظیر عطر و ادکلن بود نیز سرایت کرد و در حال گسترش به انبارهای همجوار بود که نیروهای آتش نشانی با وجود سختی فراوان و عدم دسترسی مطلوب عملیات را آغاز کردند و در نهایت موفق شدند حریق را مهار کنند.

وی ادامه داد: در این عملیات مورد فوتی و مصدومیت نداشتیم اما خسارات مالی زیادی برجای ماند و اکنون آتش نشانان مشغول لکه گیری های پایانی هستند.

ملکی خاطر نشان کرد: متاسفانه در بخش های مختلف بازار غالبا مکان ها بدون اخذ مجوزهای لازم تغییر کاربری دادند. در واقع نوع انبارداری ها در این منطقه به شدت غلط و نا ایمن است که بدون دسترسی های سهل و سیستم های هشدار دهنده و خاموش کننده های حریق مشغول به فعالیت اند.